0

Cenzorzy oszaleli! Nie można pokazywać nawet kawałka ciała

0

apple-hot-girl

Cenzorzy Apple zwariowali! Po ostatnich doniesieniach na temat wycofania aplikacji iBoobs Wobbles, producent wycofał aż 5000 aplikacji ze sklepu AppStore, które mogłyby gorszyć użytkowników. Jednak nie to jest najgorsze. Paranoją jest nowa polityka dotycząca przyjmowania aplikacji do AppStore przez cenzorów.

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak to Apple wróciło do swoich dawnych restrykcji dotyczących aplikacji związanych z golizną. Od teraz tego typu programy, ponownie nie będą przyjmowane do AppStore. Aplikacje dotyczące tematyki seksualnej, które niegdyś Apple dopuściło do Sklepu, wczoraj zostały z niego usunięte. Skasowano w sumie około 5 000 programów. Najbardziej niedorzeczne są nowe zasady dotyczące publikacji programów w sklepie. Nie może być w nich ani kobiet w bikini, ani skąpo ubranych mężczyzn. Ba! Nawet skóry nie można pokazywać, a tym bardziej rzeczy, które mogłyby pobudzać seksualnie.

Tylko po co te ograniczenia? W końcu już dawno Apple wprowadziło ograniczenia wiekowe z kontrolą rodzicielską. Nie ma więc potrzeby zakładania takich restrykcji. W końcu tracą na tym developerzy, producent no i my użytkownicy, cenzurowani na każdym kroku.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *