Home Newsy CarPlay i Volkswagen
CarPlay i Volkswagen
0

CarPlay i Volkswagen

0

Ikona

Do pokaźnego grona marek motoryzacyjnych wspierających system CarPlay może dołączyć niedługo firma Volkswagen. Marka stworzona z myślą o produkcji aut dla ludzkich mas, co też sugeruje już sama nazwa, prowadzi obecnie pertraktacje z Apple.

Informacji takiej dostarcza 9To5Mac na łamach swojego serwisu. Do programu miałby by dołączyć modele pojazdów produkowane od 2016 roku. Póki co jednak nie wiadomo, czy trwające właśnie rozmowy dotyczą całego koncernu VW AG, w którego skład wchodzą między innymi takie marki jak Bugatti, Lamborghini, Bentley, Seat, Skoda, oraz Porsche, czy też mowa jest tylko o pojazdach wspomnianego wyżej Volkswagena. Wsparciem dla systemu CarPlay cieszy się na chwilę obecną, biorąc pod uwagę listę marek koncernu VW AG, jedynie Audi, który swego czasu stał się częścią niemieckiego konsorcjum.

O szczegółach dotyczących wyników prowadzonych aktualnie rozmów poinformowani zostaniemy zapewne w specjalnym oświadczeniu za kilka miesięcy. CarPlay po raz pierwszy został zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie, a partnerami Apple byli wówczas Ferrari, Mercedes-Benz oraz Volvo. Od tamtego czasu lista producentów deklarujących współpracę z jabłkowym gigantem znacznie się poszerzyła, choć brak na liście Volkswagena jako jednej z topowych marek motoryzacyjnych dziwi. Podobno powodem takiego stanu rzeczy były prace jakie do niedawna jeszcze uskuteczniał niemiecki koncern w związku z budową własnego systemu samochodowego.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)