Byliśmy w Vobis na dniach otwartych Apple

Byliśmy w Vobis na dniach otwartych Apple

0

W te piękne, sobotnie popołudnie odwiedziliśmy salon Vobis, w którym dziś, a także jutro odbywają się dni otwarte Apple. Wszyscy zainteresowani sprzętem giganta z Cupertino, mogli w ubiegły weekend, a także mogą jeszcze jutro odwiedzić sklep Vobis, w którym o każdej pełnej godzinie, można obejrzeć prezentację sprzętu Apple.

Wspólnie z naszym kolegą z iPhone.Szczecin.pl, odwiedziliśmy salon Vobis, znajdujący się w Centrum Handlowym Auchan, przy ulicy Ustowo 45. Firma prezentowała urządzenia mobilne. Każdy, kto przybył na miejsce, mógł dotknąć Macbooka Pro, MacBooka ?białasa? (model 2010), a także tablet iPad 3G, telefon iPhone 4, oraz odtwarzacze muzyczne iPod Shuffle 3G i Nano 5G.

Nie wiem jak w innych miastach, ale po przybyciu na miejsce mieliśmy wrażenie, że Vobis trochę dał plamę, jeżeli chodzi o promocję dni otwartych. Osoby, które się interesowały prezentacją, do sklepu trafiły ?przy okazji? zakupów w hipermarkecie, a nie głównie po to, by posłuchać o komputerach i zjeść firmowe jabłko, którym każdy z przybyłych mógł się poczęstować.

Co nam się bardzo podobało? Sposób prowadzenia prezentacji. Pan Michał z Vobis, którego serdecznie pozdrawiamy, poświecił nam niemal godzinę czasu, podczas której pokazywał gadżety kalifornijskiego koncernu, o których opowiadał nie jak świetny handlowiec, ale jako użytkownik końcowy. Nie próbował na siłę wciskać marketingowej paplaniny, że komputery Apple są świetne, tylko podając konkretne argumenty, mówił dlaczego lepiej wybrać Maka, niż komputer PC. Ba! Nie wskazywał tylko na zalety, ale mówił także o wadach. Cała prezentacja nie była nudnym wykładem, tylko luźną rozmową, w której poruszane były tematy wszelakie, od samego sprzętu Apple, po komputery PC, Jailbreak, usługi serwisowe, czy wyższości Windows 7 nad Vistą.

Czego zabrakło? Promocji. Choć pan Michał nie narzekał na brak zainteresowania, to widać było, że do sklepu trafiają przypadkowi ludzie. W sobotę nie zauważyliśmy kolejek do wydzielonego miejsca, gdzie sprzęty były prezentowane. Przed nami był tylko jeden chłopak, który chciał dotknąć iPad?a.

Jako, że te dwa weekendy, to pierwszy tego typu event w Vobis, jeżeli nie w ogóle w kraju, to tej sieci sklepów komputerowych należy się duży plus za samo podjęcie tematu. Prezentację prowadził rzeczowy pracownik, sprzęt – choć w pojedynczych sztukach, można było wziąć w ręce i poużywać, a sam sposób prezentacji pozwalał wynieść ze spotkania wiele ciekawych informacji.

A, jeszcze mały kwiatek, który znalazł się w ulotce Vobis. Na ekranie iPhone widać, że telefon ma zainstalowany Terminal i emulator NES – programy, które możliwe są do zainstalowania z poziomu Cydi, w urządzeniach poddanych Jailbreakowi 😉

Natomiast w ulotce prezentującej ofertę Vobis na sprzęty Apple, możemy znaleźć iPod’a Shuffle 5G (piątej generacji), mimo że Steve Jobs całkiem niedawno zaprezentował generację czwartą.. 😉

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim spotkaniu zdala od wielkomiejskiej WarszaFKI i mamy nadzieję, że Vobis się nie podda i będzie co raz częściej organizował tego typu spotkania w swoich sklepach.

Jeżeli chcecie się załapać na ostatni dzień prezentacji Apple w sklepach Vobis w waszych miastach, niżej lista, gdzie odbywają się spotkania:

Wrocław – Plac Grunwaldzki 22 (CH Pasaż Grunwaldzki)

Warszawa – ul. Złota 59 (CH Złote Tarasy)

Warszawa – al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia)

Szczecin – ul. Ustowo 45 (CH Auchan)

Poznań – ul. Półwiejska 32 (CH Stary Browar)

Poznań – ul. Abp. Antoniego Baraniaka 8 (CH Galeria MALTA)

Kraków – ul. Pawia 5 (CH Galeria Krakowska)

Kraków – ul. Gen. H. Kamieńskiego 11 (CH Galeria BONARKA)

Kraków – ul. Podgórska 34 (CH Galeria Kazimierz)

Katowice – ul. Chorzowska 111 (CH Silesia)

Gdańsk – ul. Grunwaldzka 141 (CH Galeria Bałtycka)

Częstochowa – al. Wojska Polskiego 207 (Galeria JURAJSKA)

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *