Brak podświetlenia ekranu w iPhone 3GS
9

Brak podświetlenia ekranu w iPhone 3GS

9

t_18371

Jeżeli wasz iPhone 3GS nie podświetla ekranu LCD i nie jest to wina samego ekranu, to musicie wykonać obejście serwisowe z gniazda wyświetlacza do punktu testowego na płycie.
Aktualizacja: 30.08.2010 12:17

Miernikiem sprawdzamy przejścia od każdej ze wskazanych punktów z gniazda, do punktu testowego. Obejście należy poprowadzić tylko dla punktu gniazda, który nie ma przejścia.

iPhone_3GS_LCD_Light_Solution

iphone-3gs

Jeżeli przejścia jak na powyższej solucji działają prawidłowo, można spróbować wymienić przetworniczkę, lub poprowadzić do niej obejście, podając sygnał bezpośrednio z przetworniczki na linię podświetlenia. Obejście należy wykonać jak na poniższej solucji.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(9)

 1. Ja próbowałem, ale niestety w moim wypadku uszkodzona była przetwornica i obejście nic nie dało. Dopiero wymiana przetwornicy przywróciło podświetlnie.

 2. Witam!
  Michal czy mozesz mi napisac gdzie dokladnie znajduje sie ta przetwornica. Sprobuje Twojej metody moze ona mi cos pomoze.

 3. Podeslij fotke plyty ze zdjetymi ekranami, zaznacze, W kazdym raze z lewej strony, układ na 6 albo 8 nóżkach.

 4. Cześć, Dylo, czy mógłbyś i do mnie przesłać zaznaczony do od Michała układ do wymiany (zawiszaaa@wp.pl). Michał czy mógłbyś napisać jaki orientacyjny koszt wiąże się z wymianą tego układu i czy można go kupić poza serwisem autoryzowanym?
  Dzięki i pozdrawiam

 5. Niestety nikt w Polsce nie prowadzi dystrybucji tych układów. Tylko demontaż. Koszt naprawy podświetlenia to około 250zł. W sieci jest jeszcze jedna solucja, która pozwala na naprawę podświetlenia, bez wymiany przetworniczki.

 6. Witam !!!

  Michał a jak by wyglądało obejście w iphonie 3g ?, które punkty w gnieździe są odpowiedzialne za podświetlenie, ponieważ wiem że złącze w iphonie 3g różni się od tego w 3gs.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *