BlackRa1n

0

Program BlackRa1n, to aplikacja dzięki której możliwe jest wprowadzenie telefonów iPhone w tryb Jailbreak, po aktualizacji ich oprogramowania do wersji 3.1.2. Jeżeli w twoim telefonie jest starsza wersja oprogramowania, to zaktualizuj ją według opisu z AppleMobile.pl, lub poszukaj programu pod aktualną wersję oprogramowania w telefonie.

 

Najnowsza wersja BlackRa1n dostępna jest na stronie www.blackra1n.com. Aktualnie program jest w wersji RC3. Pozwala ona na wykonanie Jailbreak’a w telefonach:

  • iPhone 2G
  • iPhone 3G
  • iPhone 3GS

Warunkiem jest zaktualizowanie telefonu do oprogramowania w wersji 3.1.2. Program potrafi zaktywować wszystkie powyższe modele telefonu. Niestety nie wykonuje łamania blokady SIMLOCK – nie bezpośrednio. Po jego uruchomieniu, w telefonie pojawi się ikona BlackRa1n. Należy połączyć się z siecią WLAN, uruchomić w teleofnie BlackRa1n i w zalezności od potrzeb zainstalować pakiet Cydia – instalator nieautoryzowanych paczek, oraz Snow (dostępny jedynie na telefonie 3G i 3GS) – program do odblokowania blokady SIMLOCK.

W przypadku iPhone 2G, jeżeli aktualizację oprogramowania do 3.1.2 wykonujemy z softu poniżej 2.0, nalezy najpierw zaktualizować go do 3.0, zdjąć blokadę SIMLOCK aplikacją redsn0w, a następnie zaktualizować do 3.1.2 i użyć BlackRa1n. Jeżeli aktualizowaliśmy telefon ze złamaną blokadą SIMLOCK z softu od 2.0 w zwyż, wystarczy tylko aktualizacja do 3.1.2 i użycie BlackRa1n.

Link do pliku Windows: http://www.blackra1n.com/blackra1n.exe

Link do pliku Mac: http://www.blackra1n.com/blackra1n.zip

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *