Home Newsy Bezpieczne zakupy w sieci – oszustwa i czego unikać?

Bezpieczne zakupy w sieci – oszustwa i czego unikać?

Bezpieczne zakupy w sieci – oszustwa i czego unikać?
0

Internet jest idealnym miejscem do zakupów. Decydujemy się kupować on-line już nie tylko biżuterię, czy odzież. W dobie pandemii nawet produkty spożywcze zamawiane są internetowo. Warto więc zadbać o pełne bezpieczeństwo transakcji. Bezpieczne zakupy w sieci, sprawdź, jak próbują nas oszukać i czego nie robić!

1. Oszustwa w sieci – czyli?

2. Bezpieczne zakupy w sieci – kilka podstawowych zasad

Niestety im bardziej rozrastają się usługi w sieci, tym bardziej klienci narażeni są na oszustwo. Na szczęście można się przed nimi skutecznie chronić. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, które mocno ograniczą ryzyko utraty pieniędzy, czy danych osobowych, które jak się okazuje, są dla wielu oszustów cenniejsze od naszego majątku. Sprawdź, gdzie najczęściej oszuści czyhają na Twoją pomyłkę i jak się przed tymi błędami chronić. Bezpieczne zakupy w sieci są bowiem możliwe!

Oszustwa w sieci – czyli?

Istnieje spora ilość wymyślnych sposobów na to, jak oszust może ukraść pieniądze i dane osobowe od niewinnych, często nawet nie zdających sobie z tego sprawy osób. Najpopularniejsze oszustwa są dokonywane za pomocą wirusów, które śledzą każdy nasz ruch w internecie. Naturalnie widzą wpisywane loginy i hasła, co może skutkować nagłym zniknięciem środków pieniężnych z konta. Jak wirusy infekują komputer? Przede wszystkim za sprawą linków z załącznikami, nieautoryzowanych aplikacji, czy plików do pobrania. Bezpieczeństwo w sieci opiera się więc na unikaniu pobierania ryzykownych dokumentów, czy otwierania podejrzanych załączników. Oczywiście to tylko część zasad, którymi każdy użytkownik internetu powinien się kierować. Poznajmy ich więcej!

Bezpieczne zakupy w sieci – kilka podstawowych zasad

Przede wszystkim warto zainstalować na swoim komputerze program antywirusowy. Dzięki niemu droga większości wirusów do naszego komputera lub telefonu będzie zablokowana. Pamiętajmy, aby zawsze szyfrować hasłem dostęp do urządzeń mobilnych, które inaczej są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Warto często zmieniać hasła do stron bankowych i innych ważnych dla nas portali. Decydując się na wysłanie plików klientowi, czy sprzedawcy zabezpieczmy je hasłem – ono powinno zostać wysłane w osobnej wiadomości, najlepiej SMS. Pamiętaj, aby pobierać sprawdzone aplikacje z autoryzowanych sklepów. Jeśli jesteś sprzedawcą, który często wysyła przesyłki postaw na mobilną postać strony InPost, z której szybko i bezpiecznie nadasz, ale od jakiegoś czasu również odbierzesz paczkę. https://play.google.com/store/apps/developer?id=InPost+Paczkomaty&gl=PLbezpieczeństwo w sieci jest naprawdę ważne!

Informacje zawarte powyżej to tylko namiastka tego, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas dokonywania zakupów lub wysyłania przesyłek za pomocą internetu, lub aplikacji mobilnych. Bezpieczne zakupy w sieci, jak próbują nas oszukać czego nie robić, https://inpost.pl/bezpieczenstwo – tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat. Dowiesz się także, czym jest phishing, czy spoofing.

undefined

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.