Bezpieczna komunikacja z firmą poprzez iPhone oraz iPad
0

Bezpieczna komunikacja z firmą poprzez iPhone oraz iPad

0

Najnowsze urządzenia zabezpieczające typu UTM (Unified Threat Management) marki Sonic WALL, które trafiły do oferty RRC Poland, zostały wyposażone w mechanizmy, które umożliwiają integrację telefonów iPhone oraz tabletów iPad z siecią firmową.

Dzięki temu menadżerowie będą mogli bezpiecznie komunikować się ze współpracownikami, partnerami oraz klientami bez obawy o ewentualny wyciek lub utratę danych. Bezpieczną wymianę danych poprzez urządzenia Apple w ramach firmowej sieci VPN zapewniają najnowsze modele urządzeń UTM marki SonicWALL serii: TZ, NSA oraz Aventail SSL VPN.

Możliwość integracji iPhone’ów oraz iPad’ów z siecią firmową to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także wygody użytkowników mobilnych urządzeń marki Apple. Do tej pory sami musieli dbać o stosowanie i aktualizację wszelkich możliwych zabezpieczeń. Z tego względu w wielu przypadkach komunikacja i wymiana danych przebiegała bez żadnej ochrony. Teraz konfiguracją sprzętu zajmie się administrator odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej sieci VPN, której integralną część stanowią UTM-y.

Najnowsze modele tego typu urządzeń marki SonicWALL zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony niezależnie od tego czy komunikacja oraz wymiana danych odbywa się na terenie firmy, czy też z domu lub podczas podróży. Do integracji urządzeń Apple z firmową siecią VPN nie jest potrzebny dodatkowy sprzęt lub oprogramowanie. Do tego celu wystarczą najnowsze funkcje zaimplementowane w UTM-ach SonicWALL serii: TZ, NSA oraz Aventail SSL VPN.

Urządzenia UTM integrują w sobie kilka rodzajów zabezpieczeń. Posiadają wbudowaną zaporę ogniową, IPS, oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe oraz filtr treści stron internetowych. UTM-y są względnie tanie i łatwo z nich korzystać. Kupują je zwykle małe i średnie firmy, których nie stać na złożone systemy lub nie zatrudniają zespołu odpowiednio wyszkolonych informatyków. Sprzęt UTM cieszy się coraz większym popytem i zaczyna pełnić rolę standardu na rynku bezpieczeństwa IT.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *