1

Bedzie zmiana nazwy systemu iPhone OS?

1

Wraz z pojawieniem się tabletu iPad, w kuluarach słychać rozmowy na temat przewidywanej zmiany nazwy oprogramowania iPhone OS. Przypomnijmy, że to będzie kolejny chrzest oprogramowania, działającego obecnie na telefonie iPhone, odtwarzaczach iPod oraz nowym tablecie iPad.

Właśnie rozmawialiśmy o tym, że najbardziej oczekiwanym Apple Tablet będzie działać na iPhone OS. Ale czy jest to nazwa marki nadają się do urządzeń, które nie są związane z iPhone? Zapomnijmy o tablecie na chwilę i zastanów się chociażby nad iPod touch. Nieoficjalnie władze Apple uważają, że powinno zmienić nazwę iPhone OS na nową – iOS.

MacDailyNews ogłosił, że Apple będzie zmienić nazwę na iPhone OS na iOS, ponieważ nowa nazwa będzie “lepiej odzwierciedlać różnorodność urządzeń, na których zostanie uruchomiony system operacyjny: iPhone, iPod touch i przyszłych urządzeń” . Oczywiście to wszystko plotki i nieoficjalne wieści. Jednak jakby nie patrzeć, tablet jeszcze nie tak dawno też był niezbyt prawdopodobną plotką…

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *