Mac

Mac mini pod lupą iFixit

Krzysztof Rozengarten
0
0
Kolejny z jabłkowych sprzętów zaprezentowanych podczas październikowej konferencji Apple wpadł w ręce ekipy z serwisu iFixit. Po iMacu z ekranem Retina przyszedł czas na rozbiórkę mniejszego komputera stacjonarnego oraz ocenę jego samodzielnej naprawy.

27 calowy iMac Retina rozebrany na części

Krzysztof Rozengarten
1
0
Miniona konferencja oprócz nowych modeli iPada przyniosła również, ku zdumieniu większości świeżą odsłonę komputera iMac z ekranem 27 cali w rozdzielczości 5k. To właśnie to urządzenie stało się przedmiotem zainteresowania serwisu znanego z rozbiórki jabłkowych urządzeń i oceny ich pod kątem samodzielnej naprawy.

Nowy iMac oraz Mac mini

Krzysztof Rozengarten
0
0
Wbrew ostatnim analizom dotyczącym nowości sprzętowych Apple w dniu wczorajszym zaprezentowało nowe odsłony swoich komputerów stacjonarnych. Choć jakiś czas temu w kodzie systemu OS X Yosemite pojawiły się ślady mogące wskazywać na rychłe premiery nowego Maca mini oraz iMaca 27 cali, to jednak ostatnie analizy całkowicie wykluczały taką opcję.

Mac mini zostanie wreszcie zaktualizowany?

Krzysztof Rozengarten
0
0
Niemal każdy komputer ze stajni Apple co roku poddawany jest aktualizacji pod kątem znajdujących się wewnątrz jego obudowy podzespołów, nie wspominając już o produktach odświeżanych co jakiś czas wizualnie. Taka tendencja towarzyszyła przynajmniej do tej pory wszystkim modelom Macbook’a, a i iMac nie pozostał bez wsparcia technicznego.

Nadchodzące aktualizacje dla OS X Mavericks

Krzysztof Rozengarten
0
0
Finalna wersja systemu OS X Mavericks, która ukazała się w dniu premiery nowych iPhonów okazała się w praktyce, co zresztą zrozumiałe, nieco wadliwa. Co rusz odkrywane są przez użytkowników drobne błędy, zaś z poważnymi niedomaganiami boryka się w chwili obecnej natywna aplikacja Mail, pod adresem której kierowanych jest najwięcej zażaleń.

Knock – ciekawa aplikacja

Krzysztof Rozengarten
0
0
Bezpieczeństwo danych, to ważna rzecz, dlatego też każdy system operacyjny został wyposażony w odpowiednie narzędzia uniemożliwiające dostęp postronnych osób do zawartości urządzenia. Najprostszym przykładem jest opcja logowania użytkownika wymagająca od niego wprowadzenia odpowiedniego hasła.

Ukryta funkcja OS X Mavericks

Krzysztof Rozengarten
0
0
Platforma OS X Mavericks podczas prezentacji Apple przedstawiana była jako oprogramowanie posiadające na swoim pokładzie ponad 200 nowych funkcji. Taka informacja też znajduje się na oficjalnej stronie producenta zachęcając użytkownika do odkrywania zaszytych w systemie nowości.

Problemy z aplikacją Mail w OS X Mavericks

Krzysztof Rozengarten
0
0
OS X Mavericks oficjalnie zadebiutował 22 października, zaraz po zakończeniu konferencji prasowej Apple, której niekwestionowanymi bohaterami były nowe iPady. Lekko ponad tydzień po premierze systemu na światło dzienne zaczynają jednak wychodzić kolejne niedociągnięcia załogi inżynierów z Cupertino.