AutoFocus w iPhone ? czyli, zrób se trzygieesa

3

DSC00393

Aparat fotograficzny z matrycą 3 megapikseli oraz funkcją automatycznej ostrości, to jeden z większych wabików nowego iPhone’a 3GS. Nie trzeba jednak zmieniać telefonu na nowszy, by cieszyć się z namiastki tej funkcjonalności w modelu 2G i 3G.

AutoFocus, bo o tej funkcji mowa pozwala na wykonywanie zdecydowanie lepszej jakości fotografii, pod względem ostrości ekspozycji. Funkcja ta teoretycznie zarezerwowana dla 3GS, została przeportowana przez zapaleńców-programistów z podziemia. By dodać tą funkcjonalność do naszej słuchawki, nasz telefonu musi być w trybie Jailbreak.

Uruchamiamy Cydię i wyszukujemy aplikację Open SSH, o ile wcześniej jej nie instalowaliśmy. Warto też pobrać program Insomnia – pozwala na podtrzymanie połączenia WLAN nawet po przejściu w tryb uśpienia. Przydatne, gdy kopiujemy plik przez dłuższy czas – nie musimy się martwić, że połączenie zostanie przerwane po przejściu w uśpienie. Instalujemy i uruchamiamy program WinSCP. Aby, móc przesyłać pliki przez WiFi za pomocą tego programu, musimy być podłączeni do domowej sieci WLAN. Po połączeniu w WLAN wchodzimy w ustawienia – WiFi – i w liście sieci, przy tej ,do której jesteśmy połączeni, wciskamy niebieskie kółeczko. Naszym oczom ukarze się adres IP. Adres ten wpisujemy w WinSCP. W polu login wpisujemy root, a w polu password należy wpisać alpine. Wielkość liter jest ważna.

3

Następnie pojawi się ostrzeżenie. Wciskamy Tak. Otworzy się nowy program, wyglądem przypominający popularny eksplorer plików – Total Commander.

1

Wchodzimy w lokalizację /System/Library/CoreService/SpringBoard.app/ i robimy kopię zapasową plików:M68AP.plist, N82AP.plist oraz N88AP.plist. Podmieniamy je plikami z folderu Camera_Mod_for_3G_WIP.zip. Do lokalizacji /System/Library/PrivateFrameworks/Camera.framework wrzucamy zawartość ściągniętego folderu Camera.framework. Do lokalizacji /System/Library/VideoEncoders wrzucamy zawartość ściągniętego folderu VideoEncoders. Do lokalizacji /System/Library/VideoDecoders wrzucamy zawartość ściągniętego folderu VideoDecoders. Restartujemy iPhone’a, po czym uruchamiamy Aparat i sprawdzamy, czy utworzony autofokus działa. W ten oto prosty sposób nasz iPhone 3GS nabył nową zdolność swojego młodszego brata.

Problemy

Jeżeli wasz iPhone 3G jednak zacznie tworzyć problemy po tej modyfikacji, na stronie naszej redakcji pobierzesz sprawdzoną kopię bezpieczeństwa. Wystarczy ponownie podmienić pliki jak w powyższej instrukcji tymi z folderu z kopią bezpieczeństwa i wszystko wróci do normy. Modyfikacja wymyślona przez ispazio powinna działać także na iPhone 2G. Niestety nie miałem jak jej przetestować. Wykonajcie kopie wszystkich plików i sprawdźcie.

Plik z paczką plików do podmiany znajdziesz w naszym Download

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(3)

  1. Witajcie , probowalem na 3G i dziala funkcja aparatu jednakze ze springboardu znika funkcja telefonu oraz mozliwosc posiadania tapetki pod ikonkami.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *