0

Atlona w ofercie iSource

0

at-dp200

Masz starego Macbooka i chciałbyś podłączyć do niego najnowszy monitor o dobrej rozdzielczości? Firma iSource uzupełniła ofertę o specjalne urządzenia firmy Atlona Technologies – konwerter z DVI na Mini DisplayPort, które umożliwi Ci współpracę tych urządzeń.

Podłączenie komputera do monitora LED Apple Cinema Display to jak przesiadka do pierwszej klasy. 24-calowy, błyszczący panoramiczny ekran zapewnia mnóstwo miejsca do pracy, a dzięki rozdzielczości 1920×1200 pozwala na wyświetlanie obrazów, których jakość sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających. Podświetlenie LED zapewnia lepszą kontrolę nad jasnością ekranu i równomierne oświetlenie, oferując możliwość precyzyjnego ustawienia jego intensywności, zależnie od ilości światła w otoczeniu. Jednak wyposażenie nowoczesnego Apple Cinema Display 24? tylko w złącze Mini DisplayPort sprawiło, że użytkownicy komputerów z wyjściem DVI nie mieli szans na jego użytkowanie. W jeszcze gorszej sytuacji byli posiadacze starszych modeli notebooków, w których wymiana karty graficznej nie była możliwa. Właśnie z myślą o nich Atlona stworzyła specjalny konwerter.

Atlona DVI to Mini DisplayPort Converter (AT-DP 200) to niewielkie urządzenie zaprojektowane do przekształcania sygnału mini-DVI bądź DVI z Maka lub PC, na sygnał cyfrowy, za pomocą złącza Mini DisplayPort, które jest stosowane w najnowszych monitorach, m.in. Apple 24”. Urządzenie konwertuje sygnał, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższych rozdzielczości, umożliwiając podłączenie starszych wersji komputerów przenośnych, m.in. MacBooków do najnowszych monitorów o doskonałej rozdzielczości. Niewielki konwerter pobiera sygnał ze złącz DVI Twojego komputera, przetwarza go i wypuszcza złączem Mini DisplayPort. Całość jest zasilana za pomocą USB.

Konwerter to rozwiązanie dla tych, którzy są przywiązani do swoich komputerów, a mimo to nie chcą rezygnować z jakości, jaką oferują najnowsze technologie monitorów.

Urządzenie umożliwia pracę starszych komputerów również z monitorem iMac 27??.

Cena SRP brutto w PLN: 499.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *