1

Assassins Creed – Altairs Chronicles

1

asasyn

Gameloft najwyraźniej nabiera rozpędu w wydawania gier pod system iPhone OS.  Kolejna ciekawa pozycja wyprodukowana przez tą grupę developerską, rozpoczyna sie na Cyprze. Właśnie tutaj wcielamy sie w postać niezwykle tajemniczego Altaira, a dokładniej staniemy przed  zadaniem odzyskania magicznego kielichu Templariuszy.

Sama akcja gry w bardzo dużym stopniu będzie nawoływała do gier w stylu Hitman, w której należy spora część gry poświęcić na podchodzeniu ofiary, bądź skradaniu się tak, aby nie zostać zauważonym przez wroga. I tutaj nachodzi nas pytanie czy tego typu gra jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o telefon dotykowy Assassin jest dobrym przykładem, że jest to możliwe.

IMG_0003IMG_0006

Ogólnie całokształt gry łącznie z intrerm wprowadzającym nas w multimedialną rogrywkę robi całkiem dobre wrażenie. Poruszanie sie naszą postacią jest proste. Do poruszania sie używamy gałki wyświetlanej w lewym rogu ekranu, podobnie jak w konsoli PSP, zaś do wszelkich ataków służą pojawiające się ogromne przyciski, wiec jak wspomniałem juz wcześniej, ze sterowaniem nie powinniśmy mieć większych kłopotów. Jeżeli chodzi o oprawę dźwiękową całej gry Assassin?s, to co pewien czas usłyszymy arabską muzykę, która odpowiednio będzie nas wprowadzała w daną scenę, czy też zagadkę. Oprócz walki wręcz nasza postać dostaje szereg broni takich, jak:  miecz, sztylet, kusza, dwa rodzaje bomb oraz hak z liną, dzięki to którym możemy unicestwić wroga.

IMG_0009

Ogólnie można powiedzieć, że gra składa sie z dosyć pogmatwanego scenariusza, w którym od czasu do czasu otrzymujemy jakąś łamigłówkę. Wszystko to zostało przedstawione w pięknym trójwymiarowym świecie.

IMG_0012

Jak przystało na gatunek, oczywiście w grze Assasin?s nie mogło zabraknąć takich opcji, jak ulepszanie broni naszej postaci, oraz zdobywania nowych umiejętności.  Ogromna ciekawostką jest to, iż producenci obiecali, że scenki pojawiające sie miedzy rozgrywkami będą przepełnione prawdziwymi głosami aktorów. Co z tego wyszło sprawdzicie sami. Na koniec mogę powiedzieć, iż ta gra stworzona na mobilny gadżet Apple’a znajdzie na pewno wielu fanów, podobnie jak to się stało w przypadku wersji na komputery i konsole.

IMG_0016

Zalety

-łatwe sterowanie postacią

-ciekawa grafika

-dobrze dobrana muzyka

Wady

– zbyt proste łamigłówki

– dość monotonna rozgrywka

Cena: 4,99$

Link iTunes: http://itunes.apple.com/us/app/id313367811?mt=8

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.