Home Newsy Apple zwraca pieniądze za zakupy dokonane przez dzieci wewnątrz aplikacji
Apple zwraca pieniądze za zakupy dokonane przez dzieci wewnątrz aplikacji
0

Apple zwraca pieniądze za zakupy dokonane przez dzieci wewnątrz aplikacji

0

Ikona

Nie jest tematem tabu, iż część aplikacji dostępnych w App Store, choć często darmowa posiada jednak wbudowany system mikropłatności zaszyty w kodzie. Rozwiązanie to pozwala na dokonywanie zakupów wewnątrz takiego oprogramowania, co od jakiegoś czasu stanowi poważny problem dla iRodziców, posiadających pociechy korzystające z jabłkowych urządzeń.

Nieświadome niczego dzieci często narażają budżet domowy na nieoczekiwane wydatki, bezwiednie dokonując zakupów podczas zabawy z oprogramowaniem. Problem nie jest błahy, bowiem dotyczy pokaźnej grupy rodzin, a i kwoty jakimi cechuje się ów incydent nie należą do najniższych. Apple od jakiegoś czasu pracuje nad technicznym rozwiązaniem tej komplikacji, obecnie zaś oferuje refundowanie opisywanych tu sytuacji.
Wszystko, co należy zrobić w przypadku odnotowania powyższych operacji, to zgłosić incydent do wsparcia technicznego Apple za pośrednictwem prywatnego konta w iTunes. Reklamacje należy kierować do 15 kwietnia 2015 roku, wówczas wszystkie prośby o zwrot pieniędzy będą przez Apple rozpatrzone.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)