0

Apple zablokowało możliwość cofnięcia się do oprogramowania 3.1.2

0

1015

Zaczęło się. Odebrałem dziś 4 telefony z pytaniami na temat możliwości złamania oprogramowania 3.1.3 na telefonach iPhone. Jak można przeczytać we wcześniejszych wiadomościach, istnieje możliwość wprowadzenia iPhone 2G i 3G w tryb JB, jednak nadal nie można złamać iPhone 3GS, ani zdjąć blokady SIMLOCK z urządzeń, do których wgrany został nowy baseband. Co gorsza, Apple zablokowało możliwość cofnięcia się do oprogramowania 3.1.2.

Próba wykonania downgrade iPhone 3G zakończyła się fiaskiem. Oprogramowanie było wgrywane przez iTunes, jednak pod koniec pojawiła się informacja, że nie można przywrócić ustawień fabrycznych iPhone’a, z ciekawym kodem błędu 1015.

Mnie jednak interesuje, czy udało się komuś z powodzeniem cofnąć do poprzedniej wersji oprogramowania, w telefonie z którego prawidłowo wydobyto SHSH, który leży na serwerze Saurika. Co prawda mój 3GS posiada podobno wysłany SHSH na serwer przez Cydię, co mogę sprawdzić na głównym ekranie po uruchomieniu aplikacji, jednak nie mam zamiaru sprawdzać czy to faktycznie działą – za dużo do stracenia.

333_015

Czy komuś się udało wykonać downgrade przy użyciu podstawionego serwera saurika?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *