Home Newsy Apple wzmaga prace nad rozwojem Siri
Apple wzmaga prace nad rozwojem Siri

Apple wzmaga prace nad rozwojem Siri

0

Siri

Niespełna miesiąc temu do sieci trafiła informacja dotycząca naboru nowych pracowników mających objąć w Apple stanowiska związane z rozwojem asystenta głosowego Siri. Usługa po raz pierwszy pojawiła się na rynku trzy lata temu i sporo jeszcze brakuje do pełni jej funkcjonalności, nie pisząc już o wsparciu dla języka polskiego, którego po prostu nie ma.

Rekrutacja jak łatwo można było się domyślić miała związek z przyspieszeniem prac nad rozwojem asystenta. Swój udział w mobilizacji kadry z Cupertino miały zapewne również pogłoski o trwających właśnie pertraktacjach dotyczących zakupu firmy Nuance przez głównego konkurenta Apple markę Samsung. Warto przypomnieć, iż Nuance jest ojcem Siri, firma jest bowiem dawca technologii, na której opiera się usługa od Apple.

Wzmożone prace nad rozwojem Siri potwierdza także magazyn Wired donosząc, iż dobiegają właśnie końca czynności związane z budową odpowiedniego zespołu złożonego z inżynierów i specjalistów biegłych w zakresie technologii bazującej na sieciach neuronowych. Grupa ekspertów miała by składać się z kadry rożnego szczebla, a prace opierać się nie tylko na udoskonalaniu działania samej technologii ale również implementacji nowych języków.

Źródło: Wired

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)