Home Newsy Apple wprowadza dwustopniową weryfikację w iCloud
Apple wprowadza dwustopniową weryfikację w iCloud
0

Apple wprowadza dwustopniową weryfikację w iCloud

0

Ikona

Oddana w lipcu tego roku do fazy publicznych testów usługa dwustopniowej weryfikacji użytkownika w usłudze iCloud ujrzała właśnie światło dzienne, choć nadal jest to rozwiązanie opcjonalne, uruchamiane na życzenie użytkownika.

Przyśpieszenia oraz priorytetu w pracach nad ustanowieniem przez Apple lepszych zabezpieczeń dotyczących jabłkowej chmury nadały zapewne ostatnie wydarzenia związane z włamaniem do iCloud oraz kradzieżą i publikacją w sieci nagich zdjęć celebrytek. W chwili obecnej dwuetapowa weryfikacja jest już dostępna dla każdego zainteresowanego w 59 krajach i dotyczy użytkowania webowej wersji aplikacji Mail, Kontakty, Przypomnienia, Keynote, Pages, czy Numbers.

Programem, który pozostał przy starej formie dostępu jest Find My iPhone, z poziomu którego dokonamy blokady skradzionego, bądź zagubionego urządzenia oraz zdalnego usunięcia wszelkich znajdujących się na nim poufnych danych.

Dla przypomnienia dwuetapowa weryfikacja użytkownika wymaga posiadania dodatkowego, zaufanego urządzenia, na które wysyłany jest kod weryfikacyjny mający potwierdzić tożsamość użytkownika. Wraz z uruchomieniem powyższej funkcji Apple zadbało także o dodatkowe alerty jakie mają być wysyłane pod wskazany przez użytkownika adres e-mail w przypadku, gdy zechce on mieć dostęp do usługi iCloud na niezidentyfikowanym urządzeniu, także w sytuacji logowania poprzez inną niż dotychczas przeglądarkę internetową.

Źródło: AppAdvice

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)