0

Apple właścicielm nazwy i znaku graficznego Apple iPhone

0

iPhone_trademark

Już prawie 3 lata minęły odkąd Steve Jobs przedstawił światu swój pierwszy telefon – iPhone. Zdarzenie to miało miejsce 29 czerwca 2007 roku na MacWorld. Apple dopiero po trzech latach od tego wydarzenia stało się pełnoprawnym właścicielem nazwy iPhone oraz znaku graficznego.

iPhone_logo_trademark

Dlaczego dopiero po 3 latach? Wszystko przez spór producenta najpopularniejszego gadżetu ostatnich lat z firma Cisco i kanadysjskim przedsiębiorstwem Comwave, który jest właścicielm zanku towarowego iPhone Apple. Dzięki powyższemu dokumentowi, Apple otrzymało prawo własności nazwy i znaku graficznego w trzech międzynarodowych klasach – 9. 28 i 38. Dla jasności dodam, że nazwa marki Apple “iPhone” została zarejestrowana tylko 2 razy. W sierpniu 2009 roku na podstawie międzynarodowej klasy 38 oraz w styczniu 2010 roku na podstawie międzynarodowej klasy 9. Co ciekawe międzynarodowa klasa 28 obejmuje “gry elektroniczne”, więc iPhone jest uważany za konsolę do gier.

f

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *