Home Newsy Apple wciąż szuka pomocnej dłoni przy pracach nad iWatchem
Apple wciąż szuka pomocnej dłoni przy pracach nad iWatchem
0

Apple wciąż szuka pomocnej dłoni przy pracach nad iWatchem

0

Ikona

Doniesienia o tym, iż Apple prowadzi intensywne rozmowy z renomowanymi producentami zegarków w związku z rozwojem iWatcha nie są nowe. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się już na początku tego roku kiedy to sieć obiegła informacja o trwających pertraktacjach ze szwajcarskimi manufakturami.

Wówczas Apple miało szukać pomocnej dłoni w takich firmach jak Hublot, TAG Heuer, czy też Swatch, choć działania te rzekomo nie przyniosły zamierzonych efektów. Parę miesięcy później firma z Cupertino zatrudnia byłego dyrektora do spraw sprzedaży marki TAG Heuer, który ma być odpowiedzialny za wprowadzanie iWatcha na rynek konsumencki. Do sieci trafia także kolejna porcja plotek.

Zgodnie z ich treścią Apple nadal z uporem maniaka prowadzi rozmowy ze znanymi producentami zegarków. Wśród nich wymieniany jest amerykański Timex, do skutku również miała dojść współpraca ze szwajcarskim koncernem Swatch. Ostatnia z wymienionych informacji szybko jednak została zdementowana. Firma Swatch bowiem w nocie przesłanej do serwisu Bloomberg zapewnia, iż w żaden sposób nie jest związana biznesowo z Apple.

1

Według nieoficjalnych informacji iWatch ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku w okolicach października. Dostępny będzie w kilku wersjach sprzętowych, różniących się wielkością wyświetlacza oraz detalami w konstrukcji. Najświeższe informacje skupiają się na smartwatchu o przekątnych wyświetlacza 1,6 oraz 1,8 cala oraz modelu high-endowym wyposażonym w szafirowe szkło zabezpieczające ekran.

Źródło: AppleInsider

Grafika: Martin Hajek

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)