Home Newsy Apple uśmierca iPoda Classic
Apple uśmierca iPoda Classic
0

Apple uśmierca iPoda Classic

0

Ikona

Wczorajsza premiera jabłkowych urządzeń obok narodzin nowej kategorii sprzętu w portfolio Apple przyniosła jednocześnie kres produktowi, dzięki któremu firma z Cupertino dostała się na wyżyny. Mowa o liczącym sobie w tym roku 13 lat iPodzie Classic.

W dniu wczorajszym Apple po cichu, bez jakiejkolwiek wzmianki podczas konferencji wycofało go z oferty sprzedażowej. Tym samym grajek przestał być produkowany, a więc pisząc delikatnie przechodzi właśnie na wysłużoną emeryturę. Wzmianki o uśmierceniu iPoda Classic pojawiały się na łamach portali branżowych kilkukrotnie w związku z brakiem aktualizacji tego sprzętu oraz obecnymi w ofercie Apple alternatywami. Z powodzeniem może go bowiem zastąpić iPhone, zważywszy również na fakt, iż posiada on coraz to pojemniejszą pamięć na dane. Obecny model w najdroższej wersji zyskał jej aż 128 GB.

Niecne wróżby ziściły się wbrew temu, czy jesteśmy fanami grajka, czy też dawno już porzuciliśmy go na rzecz nowszych zdobyczy techniki. Chciałem też zauważyć, iż w obliczu śmierci iPoda najświeższe produkty ze stajni Apple, przedzierające nowe szlaki przestały być iGadżetami. Wczoraj zadebiutował po raz pierwszy od śmierci Jobsa produkt poszerzający ofertę sprzętową firmy o nową kategorię i nie jest to iWatch. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Apple Pay, czyli wchodzącej na rynek usługi finansowej od Apple. Tim Cook chce chyba powiedzieć, iż zrywa ze schematem jaki do tej pory towarzyszył spółce, a był kreacją założyciela. Nieco zastanawia też zacytowane wczoraj przez Tima Cooka „One more thing” poprzedzające prezentację Apple Watcha, które choć nawiązuje do przeszłości zabrzmiało jak przywitanie nowego rozdziału w poczynaniach firmy.

Tylko czekać aż iPhone będzie przemianowany na Apple Phone, a iPad stanie się? No właśnie. Choć z drugiej strony czy to źle?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)