Home Newsy Apple TV w promocji
Apple TV w promocji
1

Apple TV w promocji

1

Ikona

Kontynent za oceanem dotknęła podejrzanie wyglądająca promocja, akcja, której inicjacja może budzić wiele pytań. W amerykańskich salonach firmowych Apple bowiem oraz ich internetowym odpowiedniku przy każdym zakupie przystawki Apple TV klient dostanie kartę podarunkową o wartości 25 dolarów. Kwotę tą, co oczywiste, będzie mógł on spożytkować w iTunes Store, nabywając oferowane tam multimedia.

Niby nic wielkiego jednak cały zabieg budzi pewne podejrzenia, także za sprawą plotek jakie od paru miesięcy zalewają portale technologiczne. Mówi się o tym, iż już niebawem świat ujrzy całkiem nowe urządzenie, będące kontynuacją obecnej wersji Apple TV. Następca ma być odpowiedzią na nieprzychylną Apple opinię publiczną, która zarzuca (zresztą słusznie), że przystawka telewizyjna do tej pory traktowana była przez firmę po macoszemu (do czego też przyznaje się producent). Nowy gadżet zatem, jeśli wierzyć doniesieniom, ma zostać wyposażony w tuner TV, router i funkcjonalnie bliżej mu będzie do pełnowymiarowej konsoli z zapleczem softwerowym w postaci dedykowanego sklepu z grami. Plotki podsyca także inny zabieg Apple, o którym głośno zrobiło się już wcześniej. Mowa o przygotowaniu specjalnej sekcji na oficjalnej stronie internetowej producenta, poświęconej właśnie nieszczęsnemu Apple TV. Pojawienie się świeżego działu w sieci może oznaczać chęć przygotowywania gruntu pod nową generację urządzenia.

1
Ciężko tutaj o jednoznaczną analizę. Obecnie trwająca promocja, której termin wygaśnie 5 marca może mieć na celu opróżnienie magazynów Apple i jak ulał pasuje do niepotwierdzonych oraz przytoczonych wyżej plotek. Z drugiej zaś strony może to być po prostu zwykła akcja promocyjna, której zadaniem jest rozpowszechnienie sprzętu wciąż mało popularnego wśród jabłkowych użytkowników. Choć to ostatnie wydaje się raczej mało prawdopodobne. Coś jest na rzeczy, a o co chodzi przekonamy się zapewne jeszcze w tym roku.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)