Home Newsy Apple TV dla graczy
Apple TV dla graczy
0

Apple TV dla graczy

0


Zbliżająca się wielkimi krokami konferencja Apple, to przede wszystkim wyczekiwane przez miłośników marki nowe modele iPhone’a, choć zdaniem redaktorów czołowych portali branżowych to zdaje się nie jedyne nowości sprzętowe jakich doświadczymy już w tym miesiącu
.

Wciąż aktualnym pozostaje temat kolejnej, mocno odświeżonej odsłony przystawki telewizyjnej jabłkowego producenta. Produkt od wielu lat nie doczekał się daleko idących zmian konstrukcyjnych oraz funkcjonalnych i traktowany był przez zespół Tima Cooka nieco po macoszemu. Wróżono mu nawet rychły koniec i następstwie tego wycofanie z oferty sprzedażowej. Tymczasem tegoroczne plotki sugerują całkiem inny scenariusz.

Apple TV nie dość, że ma doczekać się nowego designu oraz dedykowanego sklepu z oprogramowaniem, to w zestawie ma znaleźć się jeszcze zaprojektowany od nowa pilot zdalnego sterowania wyposażony w gładzik multitouch. Kilka miesięcy temu zaś światem technologicznym zawładnęła informacja, iż gadżet posiadać będzie również całkiem nową funkcjonalność, którą docenią gracze i miłośnicy konsol.

Najnowszy raport serwisu TechCrunch przynosi ze sobą jeszcze dalej idące wieści. Nowy pilot ma być bowiem wyposażony w akcelerometr, a interakcje użytkownika z Apple TV ma zapewnić też wbudowany mikrofon dedykowany asystentowi głosowemu Siri oraz fizyczne klawisze. Całość doskonale sprawdzi się podczas wspomnianych wyżej gier wideo.

Cena nadchodzącego wielkimi krokami gadżetu ma oscylować w zależności od wersji pomiędzy 149, a 199 dolarów amerykańskich, zaś na rynku pojawi się już w październiku. Informacją taką podzielił się w ostatnim czasie serwis 9To5Mac.

Źródło: TechCrunch

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *