Home Newsy Apple rozszerza ochronę nazwę towarową
Apple rozszerza ochronę nazwę towarową
0

Apple rozszerza ochronę nazwę towarową

0

Ikona

Im bliżej jesiennej premiery tegorocznych urządzeń od Apple, tym więcej dzieje się w temacie. Wszystko wskazuje na to, iż za kilka miesięcy świat ujrzy sprzęt plasujący się w kategorii dotąd nie obejmującej swym zasięgiem portfolio marki z Cupertino. Wszystkie dotychczasowe doniesienia na temat zegarka od Apple zaczynają bowiem składać się w jedną, sensowną całość.

Podwykonawcy rzekomo wytwarzają już części do iWatcha, sama nazwa w zeszłym roku została zastrzeżona w niektórych krajach przez giganta z Cupertino, zaś teraz przyszedł czas na rozszerzenie ochrony nazwy towarowej o segment biżuterii i zegarków. Każdy znak towarowy związany z dobrem materialnym bądź usługą musi zostać przypisany do jednej z 45 różnych kategorii klasyfikujących, określonych w międzynarodowej ustawie handlowej. Apple poszerzyło ochronę o klasę 14, związaną z wyrobami wykonanymi z kamieni i metali szlachetnych. Na trop zmian wprowadzanych od kilku miesięcy przez Apple wpadł serwis MacRumors, a one same miały nastąpić między innymi w Ekwadorze, Meksyku, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.
Widać zatem wyraźnie, iż Apple szykuje podłoże pod premierę, a w rezultacie sprzedaż urządzenia stanowiącego nowość w portfolio. Sugestie co do produktu rodzą się same i są raczej jednoznaczne.
Jesień tego roku zapowiada się całkiem ciekawie.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)