Home Newsy Apple rozmawia z agencjami ubezpieczeniowymi
Apple rozmawia z agencjami ubezpieczeniowymi
0

Apple rozmawia z agencjami ubezpieczeniowymi

0

Ikona

Po raz kolejny do sieci docierają informacje jakoby Apple miało prowadzić dalece zaawansowane rozmowy z dużymi agencjami ubezpieczeniowymi, które dotyczą nowych rozwiązań softwerowych bezpośrednio związanych z tematyką zdrowia.

Wraz z premierą systemu iOS 8 Apple odda w ręce użytkowników wiele funkcji pozwalających na monitoring oraz analizę aktywności życiowej, światło dzienne ujrzy równocześnie platforma HealthKit dedykowana zewnętrznym programistom. Sporo mówi się w ostatnim czasie również o naręcznym zegarku mającym w pełni korzystać z nowych dobrodziejstw kalifornijskiej firmy stąd też zapewne wynika jej zainteresowanie branżą ubezpieczeniową.

Jak twierdzi serwis Bloomberg duże korporacje coraz śmielej śledzą zachowania i tryb życia własnej kadry za pomocą odpowiedniego oprogramowania oraz akcesoriów. Z pozoru wścibskie zachowanie przedsiębiorców ma jednak zapobiec w przyszłości wyłudzaniu odszkodowania od firm ubezpieczeniowych z tytułu pracowniczej polisy ubezpieczeniowej na zdrowie. Apple miałoby zdaniem portalu zapewniać zainteresowanym korporacjom stałą współpracę w tymże zakresie.

Jakiś czas temu pojawiły się również głosy, iż prowadzone negocjacje mogą być związane z modelem dystrybucji jabłkowego smartwatcha, który byłby oferowany, podobnie jak iPhone w abonamencie zależnym od polisy ubezpieczeniowej.

Źródło: AppAdvice

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)