Home Newsy Apple prowadzi negocjacje z Nordstrom
Apple prowadzi negocjacje z Nordstrom
0

Apple prowadzi negocjacje z Nordstrom

0

Ikona

Ciąg informacji związanych z pracami Apple nad budową własnego systemu płatności mobilnych jaki rozpoczął się wraz z początkiem tego roku obfituje ostatnimi czasy w wiele aktualizacji. Nie tak dawno serwis informacyjny Bloomberg informował o zakończonych sukcesem pertraktacjach Apple ze światowymi organizacjami płatniczymi.

Prawdopodobnie już podczas wrześniowej konferencji firma z Cupertino ogłosi publicznie współpracę z takimi finansowymi weteranami jak Visa, MasteraCard, czy American Express. Tymczasem napływają doniesienia o bieżących rozmowach jakie Apple uskutecznia na temat współpracy z sieciami sklepów detalicznych. W najświeższym raporcie pojawia się amerykańska marka Nordstrom, lider handlu w branży odzieżowej na skalę światową.

Zatrudnieni w niej pracownicy mają rzekomo potwierdzać, iż zakupione niedawno terminale płatnicze POS przywędrowały bezpośrednio od Apple, przy okazji zaś dodają, iż zaktualizowano w nich oprogramowanie pod wymogi nadchodzącego modelu iPhone’a.

Choć negocjacje z marką Nordstrom jak zauważa źródło informacji znajdują się we wczesnym stadium, to jednak zarówno te jak i poprzednie doniesienia zdają się potwierdzać fakt o trwających pracach Apple nad budową własnego systemu płatności mobilnych. Kluczową rolę odgrywał by w nich iPhone jako narzędzie autoryzujące transakcję oraz konto w iTunes Store służące do przeprowadzania rozliczeń finansowych.

Źródło: AppAdvice

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)