Home Newsy Apple pracuje nad nowym urządzeniem
Apple pracuje nad nowym urządzeniem

Apple pracuje nad nowym urządzeniem

2

Ikona

Po raz kolejny pojawiają się doniesienia jakoby Apple pracowało nad rozwiązaniem dotyczącym tematyki inteligentnego domu, a doręczycielami tejże informacji są tym razem dwa, duże serwisy technologiczne.

Zdaniem portalu 9To5Mac oraz The Information urządzenie takie miało wyjść już z fazy projektowej i przejść w etap testów uskutecznianych przez pracowników firmy z Cupertino. Według raportu za zdalne sterowanie domem oraz gadżetami gospodarstwa domowego będzie odpowiedzialny dedykowany sprzęt, współpracujący z systemem iOS 8 oraz urządzeniami działającymi pod jego kontrolą. Póki co jednak nie są znane szczegóły tego przedsięwzięcia w tym i zagadnienia jego odmienności w stosunku do obecnie istniejących rozwiązań na rynku.

Blisko dwa miesiące temu po raz pierwszy na forum publicznym pojawiły się informacje o zaangażowaniu Apple w rozbudowę funkcjonalności usługi Smart Home oraz trwających pracach nad odpowiednim urządzeniem. Wówczas spekulowano także, iż nowy produkt stworzy podwaliny pod ekosystem dając zewnętrznym producentom możliwość kreowania odpowiednich akcesoriów.

Warto w tym miejscu dodać, iż wraz z debiutem nowego języka programowania Swift światło ujrzały także nowe frameworki, a wśród nich Homekit zapewne mający związek z opisaną wyżej funkcjonalnością.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)