0

Apple pozywa HTC o naruszenie patentów!

0

HTC HD 2 Firma Apple zarzuca firmie HTC kradzież co najmniej 20 patentów wykorzystywanych do tej pory w iPhonie. W ten sposób Apple będzie prowadziło kolejną wojnę. Wcześniej pozew przeciwko Apple złożyła Nokia, a Apple długo nie czekając zrewanżowało się fińskiemu producentowi.

Apple oskarża HTC, że naruszyło patenty związane z interfejsem użytkownika oraz dotyczące sprzętu. Niektóre z nich mają dotyczyć technologii wielodotykowej, która wykorzystywana jest najnowszych urządzeniach – Nexus One oraz HTC HD2. Jednak Apple nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczące pozwu przeciwko HTC, więcej w tej chwili można tylko gdybać. Wniosek został złożony przez Apple w ITC (International Trade Commision) oraz w amerykańskim sądzie w Delaware.

Tytanowy iPhone 3GS

HTC nie boi się żadnego pozwu i uważa, że to właśnie ona jest liderem w opracowywaniu mobilnych technologii. Również firma Google potwierdziła, że będzie bronić swoich partnerów, którzy pomogli opracować system Google Android.

Premiera iPad`a zostanie przesunięta?

Warto przypomnieć, że wcześniej Nokia oskarżyła Apple o naruszenie patentów, a później Apple zakazało eksportu sprzętu Nokii.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *