Home Newsy Apple Pay, czyli płatności od Apple
Apple Pay, czyli płatności od Apple
0

Apple Pay, czyli płatności od Apple

0

Ikona

System płatności mobilnych sygnowany logo Apple po wielu spekulacjach i nieoficjalnych doniesieniach staje się rzeczywistością. Firma z Cupertino zapowiedziała wczorajszego dnia wcielenie w życie usługi finansowej, nad którą pracowała pieczołowicie ostatnimi czasy.

Apple Pay rusza od przyszłego miesiąca, póki co jednak na terenie USA. Niestety wsparcia z racji braku modułu NFC nie doczekały się starsze modele iPhone’a, więc z produktu skorzystają jedynie właściciele najnowszych smartfonów. Przy okazji premiery platformy płatniczej aktualizacji doświadczyła natywna aplikacja Passbook, która teraz umożliwi przechowywanie informacji o kartach płatniczych oraz kredytowych użytkownika.

1

Zgodnie z wcześniejszymi szacunkami do rozliczeń transakcji posłuży konto założone w ekosystemie Apple, zaś dopisana do niego karta będzie domyślnie wykorzystywaną w jabłkowym systemie transakcyjnym. Do poprawnego działania platformy potrzebne będą również odpowiednie terminale POS w jakie zaopatrzyć się muszą chcący współpracować z Apple partnerzy biznesowi. Mowa oczywiście o punktach usługowych, w których będzie można płacić iPhone?m. Ich lista na chwilę obecną nie jest jednak długa, choć sytuacja ta ma zmieniać się regularnie na korzyść klienta.

Apple Pay jak zapewnia firma z Cupertino jest w pełni bezpiecznym produktem, na którego straży stoi czytnik linii papilarnych oraz automatycznie generowane kody jednorazowe, czyli tak zwany mechanizm tokenizacji. W sytuacjach kradzieży urządzenia, bądź jego zagubienia pomocną będzie usługa Find My iPhone, z poziomu której zablokujemy dopisane do prywatnego konta karty.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)