0

Apple nie ma prawa do literki ?i?

0

apple Firma Apple chciała zablokować możliwość wypuszczenia do sprzedaży odtwarza multimedialnego DOPi, bo według producenta nazwa jest zbyt podobna do iPod`a. Dodatkowo chciała zbadać Apple ma prawo do literki ?i?, lecz niestety decyzja nie może zadowolić giganta z Cupertino.

Niewielka firma elektroniczna chce wypuścić do sprzedaży odtwarzacz multimedialny o nazwie DOPi, ale Apple chciało zablokować możliwość zarejestrowania znaku towarowego DOPi, ponieważ jest zbyt podobna do iPod`a. Gigant z Cupertino twierdził, że wiele klientów mogłoby się zastanawiać czy DOPi nie należy do Apple. Dodatkowo nazwa DOPi jest odwróconym słowem iPod.

Australijska komisja odpowiedzialna za przyzwanie znaków towarowym nie przyznała racji Irmie Apple. Na rynku jest już bardzo dużo urządzeń z działu IT, które posiadają w swoich nazwach literkę ?i?.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *