Apple nadal będzie używać chipów Qualcomm w modelach iPhone’a 15
0

Apple nadal będzie używać chipów Qualcomm w modelach iPhone’a 15

0

Mark Gurman z Bloomberga informuje, że Apple nadal będzie korzystać z chipów Qualcomm w iPhonie 15. Qualcomm powiedziało, że jest gotowe dostarczyć „znaczną większość” chipów modemowych dla urządzeń Apple, pomimo wcześniejszych oczekiwań, że dostarczy ich tylko ułamek.

Qualcomm w listopadzie 2021 r. poinformowało, że spodziewa się dostarczyć 20% chipów modemowych Apple w 2023 r. Apple pracuje nad zmniejszeniem swojej zależności od Qualcomm, opracowując własną technologię modemową. Jednak nie wydaje się, aby chipy Apple były gotowe na premierę w 2023 roku.

Należy pamiętać, że w czerwcu 2022 r. Ming-Chi Kuo poinformował, że prace Apple nad chipem modemu 5G nie powiodły się. Zatem Qualcomm pozostanie dostawcą modemów Apple dla linii iPhonów 2023. Kuo twierdzi, że rozwój chipa utknął w martwym punkcie. Jednak prace dalej trwają. Oczekuje się, że Apple stworzy własny chip modemu, ale ukończenie prac i satysfakcjonujące użytkowanie w iPhone’ach i innych urządzeniach zajmie więcej czasu.

Apple rozpoczęło walkę prawną z Qualcommem w 2017 roku, oskarżając firmę o nieuczciwe pobieranie opłat licencyjnych za technologie, z którymi nie ma nic wspólnego. Apple chciało odejść od firmy wraz z przejściem na 5G, aby przestać płacić opłaty i zamiast tego korzystać z technologii Intela. Jednak Intel nie był w stanie wyprodukować chipów 5G, które spełniałyby standardy Apple.

Apple zostało zmuszone do rozstrzygnięcia swojego pozwu z Qualcomm i od tego czasu używa ich chipów modemu 5G dla linii iPhonów i iPadów. Od tego czasu Apple pracuje nad własnym chipem modemowym, a nawet kupił biznes chipów modemowych Intela, aby uzyskać przewagę. Wstępne plotki wskazywały na rok 2023 jako rok, w którym Apple będzie gotowy do przejścia. Niestety wygląda na to, że zakończenie umowy modemowej z Qualcommem zajmie Apple nieco dłużej.

źródło: MacRumors.com

 

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *