0

Apple iPad ? pierwszy test w Polsce na Applemania.pl

0

ipad Tablet Apple trafił w ręce blogerów z Applemanii już 8 kwietnia, czyli zaledwie 5 dni po premierze w USA. iPad przeszedł już pierwsze testy, a przez najbliższe dni będzie szczegółowo testowany pod każdym względem.

Tak, iPad to przerośnięty iPhone. O tym wiedzieliśmy już wcześniej. Na dostępnych w sieci filmikach wyglądał nieco pokracznie. Na żywo urządzenie prezentuje się jednak całkiem sympatycznie. Tablet bez wątpienia zwraca na siebie uwagę, ale brakuje mu wdzięku iPhone’a. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wygląda, jakby miał problem z nadwagą – pisze w teście Jan Blinstrub, redaktor sieci Blomedia.

Jak wiele produktów Apple, iPad to urządzenie, któremu brakuje niektórych popularnych funkcji, jak np. obsługa flasha. Jednak projektanci Apple zadbali, aby tablet sprawował się bezkonkurencyjnie w funkcjach, które oferuje.

Dzięki matrycy IPS kolory na wyświetlaczu są świetnie odwzorowane i obraz jest czytelny nawet, gdy patrzy się na niego pod dużym kątem. (?) Dotyk działa wyśmienicie. Apple już przy okazji iPhone’a udowodniło, że zna się na produkcji porządnych ekranów pojemnościowych. Również tym razem koncern nie zwiódł. Po włączeniu przeglądarki cieszyłem się jak dziecko przesuwając, powiększając i pomniejszając tekst palcami. Równie dużo radości dostarczyła mi obsługa Google Maps (gdyby jeszcze mój iPad miał GPS) – komentuje na Applemanii Jan Blinstrub.

Jak długo iPad działa na baterii? Czy można na nim szybko pisać? W czym sprawuje się najlepiej, a gdzie są jego największe braki? Przekonacie się czytając na pierwszy test. Zaglądajcie na Applemanię. Niebawem zostanie tam opublikowany pełny test, wideorecenzje, przeglądy gier i aplikacji oraz wiele innych teksów z iPadem w roli głównej.

https://applemania.pl/2010/04/08/ipad-minitest/

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *