1

Apple: Był atak hakerski w iTunes

1

Firma Apple oficjalnie potwierdziła, że miał miejsce atak hakerski na usługę iTunes w miniony weekend. Producent zapewnia, że włamanie do iTunes nie było tak groźne, jak to się początkowo wydawało.

Tym hakerem był wietnański wydawca Thuat Nguyen, który zeskanował rysunki z komiksu Dragon Ball i opublikował kilkanaście książek z tymi zdjęciami w iTunes. Oczywiście nie miał żadnych praw do rysunków z bajki Dragon Ball.

Natychmiast te książki stały się hitem sprzedaży w iTunes. Jak to możliwe? Otóż Thuat Nguyen przejął kilkaset kont i zaczął kupować swoje produkty.

Teraz Apple wydało oficjalny komunikat w tej sprawie. Wynika z niego, że firma usunęła z iTunes feralnego wydawce oraz książki jego pomysłowości. Apple zachęca użytkowników, aby Ci zwracali się do banków w celu odzyskania skradzionych pieniędzy. Trzeba również zmienić hasło.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *