0

Apple bada zasięg w telefonie Nokia N97 mini

0

Firma Apple oficjalnie potwierdziła problem z zasięgiem w multimedialnym telefonie komórkowym iPhone 4, ale zamierza się bronić. Jak? Apple przedstawia filmiki pokazujące, że inne smartfony mają ten sam problem, m.in. Nokia N97 mini.

Tym razem inżynierowe Apple postanowili zaatakować fińskiego producenta telefonów komórkowych, który niedawno stwierdził, że w urządzeniach Nokia zasięg jest najważniejszy. Jednak Apple opublikowało filmik, który prezentuje produkt Nokia N97 mini w ucisku. I rzeczywiście po przytrzymaniu Nokii N97 mini za dolną część obudowy zasięg spadł o kilka kresek z maksymalnej pozycji, ale z pewnością nie doprowadzi do utraty zasięgu. Po uwolnieniu dolnej części urządzenia zasięg znów wskazał maksymalną ilość kresek.

Jednak nasuwa się bardzo ważne pytanie – jak mocno była testowana Nokia ściskana, a w iPhone 4 wystarczyło delikatnie przytrzymać, aby zasięg spadł o kilka kresek.

Warto przypomnieć, że wcześniej firma Apple zaatakowała już innych producentów, m.in. Samsung, RIM (BlackBerry) oraz HTC, że ich produkty również gubią zasięg. I nie wykluczone, że Apple zostanie przez nich pozwane, ale gigant z Cupertino musi jakość ratować swój produkt marketingowo.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *