0

Apple Aperture 3

0

Apple Aperture 3 Firma iSource – wyłączny dystrybutor marki Apple w Polsce – wprowadziła do oferty najnowszą wersję oprogramowania do obróbki i katalogowanie zdjęć. Aperture 3 to ponad 200 nowych funkcji ułatwiających pracę z fotografiami.

W nowej wywoływarce zdjęć RAW pojawiły się zarówno funkcje znane z popularnego iPhoto: Twarze i Miejsca, jak i nowe narzędzia usprawniające obróbkę zdjęć.

Aperture 3 to rozwiązanie, dzięki któremu praca z obróbką, katalogowaniem nawet dużych bibliotek i prezentowanie zdjęć na komputerach Mac staje się jeszcze prostsze. Program oferuje zaawansowane, a przy tym łatwe w obsłudze narzędzia dające profesjonalne możliwości połączone z intuicyjną obsługą znaną z iPhoto. Jest to oprogramowanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla pasjonatów fotografii, którzy doceniają funkcjonalność iPhoto, jednak chcą zrobić o krok dalej.

W nowej wersji wywoływarki plików RAW firmy Apple pojawiło się ponad 200 nowych funkcji. Na pierwszy plan wysuwają się te znane z popularnego iPhoto. Dzięki funkcji Twarze aplikacja rozpoznaje osoby widoczne na fotografiach, nawet grupowych, i po dodaniu nowej partii zdjęć sama identyfikuje osoby, które na nich widnieją. Funkcja pozwala na tworzenie spersonalizowanych folderów. Zaś aplikacja Miejsca wykorzystuje informacje z odbiorników GPS umieszczanych w niektórych aparatach oraz umożliwia dodawanie takich danych do zdjęć z aparatów, które GPS-ów nie mają. Dodatkowo program stworzy interaktywną mapę podróży uporządkowaną według miasta, kraju, czy wybranych przez nas szczególnych miejsc, w których powstawały zdjęcia. Aplikacje te stworzone są z myślą o jak najprostszym katalogowanie i przeglądaniu dużego zbioru fotografii, jednocześnie z dysków lokalnych i zewnętrznych.

Wśród nowych funkcji wyróżnia się także zestaw zdefiniowanych ustawień, który sprawia, że za jednym kliknięciem można odzyskać ustawienia zastosowane w wybranym zdjęciu. Nowe, niedestrukcyjne Pędzle reagujące na krawędzie obiektów umożliwiają precyzyjne, selektywne wprowadzanie głębokich korekt lub szybkich poprawek na zdjęciach, a gotowe ustawienia korekcji pozwalają na szybkie i łatwe wprowadzanie zmian dla całego zdjęcia.

Aperture 3 pozwala również na tworzenie wyjątkowych pokazów multimedialnych zawierających pokazy slajdów, klipy video w formacie HD, ścieżki dźwiękowe i profesjonalnie zaprojektowane motywy. Dodatkowo daje możliwość natychmiastowego eksportu naszej twórczości do iPhona, iPoda Touch bądź serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Flickr.

Nowa wersja oprogramowania do zarządzania zdjęciami pracuje w trybie 64-bitowym, co oznacza, że wykorzystuje w pełni moc najnowszych komputerów Mac. Cena oprogramowania w ofercie iSource to 849 PLN brutto, natomiast koszt aktualizacji jego starszej wersji to 456 PLN.
Każdy, kto chce przetestować Aperture 3 przed zakupem, może przez 30 dni korzystać z bezpłatnej wersji demo, która dostepna jest po rejestracji na stronie www.apple.com/aperture.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *