0

Apple: 8,4 mln iPhone`ów oraz 3,3 mln iPad`ów w kwartał

0

Firma Apple opublikowała wyniki finansowe za ostatni kwartał 2010 roku i wynika z nich, że producentowi udało się sprzedać 8,4 mln sztuk multimedialnych iPhone`ów oraz 3,3 mln egzemplarzy tabletu iPad.

Szef firmy Apple, Steve Jobs, powiedział, że wyniki finansowe za ostatni kwartał są bardzo dobre i przeszły jego najśmielsze oczekiwania.

Producent pochwalił się, że do 26 czerwca udało się sprzedać 3,470 mln sztuk komputerów Mac, co stanowi wzrost o 33 proc. Natomiast wszystkie modele iPhone`a sprzedali w ilości 8,4 mln sztuk – wzrost o 61 proc. Z kolei multimedialny tablet internetowy iPad kupiono w ilości 3,270 mln egzemplarzy. Spadek sprzedaży odnotował muzyczny iPod, którego kupiono w ilości 9,410 mln sztuk, ale jest o 8 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Dochody firmy Apple wynosiły 15,7 mld dolarów, a zysk netto wyniósł 3,250 mld.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *