Home Newsy Aplikacja Photos może nas zaskoczyć
Aplikacja Photos może nas zaskoczyć

Aplikacja Photos może nas zaskoczyć

0

IkonaIkona

Po pesymistycznych informacjach na temat kończących się prac nad dalszym rozwojem aplikacji iPhoto oraz Aperture w wersji stacjonarnej jakimi sieć żyła w zeszłym tygodniu nadchodzi, na szczęście, garstka pogodnych doniesień.

Są one związane z następcą wymienionych wyżej programów, który pojawić się ma na początku przyszłego roku na pokładzie systemu OS X Yosemite. Aplikacja Photos ma bowiem być w pełni funkcjonalnym narzędziem do katalogowania, zarządzania i zaawansowanej edycji zdjęć oraz softem otwartym na innych programistów. Photos łączyć ma w sobie wszystkie te opcje jakie obecnie udostępniane są w ramach oprogramowania iPhoto oraz Aperture. Apple planuje równocześnie oddać pole do manewru zewnętrznym deweloperom.

Jak donosi serwis ArsTechnica nowe, jabłkowe oprogramowanie pozwoli na instalacje rozmaitych wtyczek poszerzających jego możliwości. To właśnie owe pluginy maja stać się opcją znacznie uatrakcyjniającą nowy twór w oczach użytkowników dotychczasowych aplikacji. Każdy z nich bowiem będzie mógł dopasować oprogramowanie pod swoje gusta i potrzeby.

Odchodzący do lamusa Aperture otrzyma w niedługim czasie ostatnią aktualizację, a wraz z nią kompatybilność z systemem OS X Yosemite.

Źródło: ArsTechnica

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)