Home Newsy Antywirus w biznesie. Jaki wybrać, aby chronić się przed atakiem?
Antywirus w biznesie. Jaki wybrać, aby chronić się przed atakiem?
0

Antywirus w biznesie. Jaki wybrać, aby chronić się przed atakiem?

0

W dynamicznie rozwijającym się internecie na użytkowników czyha wiele zagrożeń. Jeżeli zatem prowadzimy własny biznes, nieodzowne jest stosowanie ochrony przed atakiem, jaką daje nowoczesne oprogramowanie antywirusowe dla firm. Aplikacje nie tylko chronią nas przed złośliwymi programami, lecz również zabezpieczają nas w trakcie korzystania z poczty elektronicznej czy bankowości internetowej. Stale aktualizowane bazy sygnatur wirusów są gwarancją maksymalnego poziomu bezpieczeństwa informatycznego przedsiębiorstwa.

Do czego służy program antywirusowy w biznesie i jak chroni przed atakiem?

Aplikacje ochronne są niezbędne do ochrony firmowej infrastruktury IT przed utratą ważnych danych albo wykradnięciem poufnych informacji. Stanowią konieczne rozwiązanie pozwalające na zabezpieczenie danych osobowych naszych klientów, pracowników oraz kontrahentów. Antywirus w biznesie jest istotnym aspektem, o którym należy myśleć jeszcze przed uruchomieniem działalności gospodarczej. Niezależnie czy otwieramy mały sklep albo lokal usługowy, czy jednocześnie startujemy z wieloma placówkami na terenie całej Polski.

Na co zwrócić uwagę wybierając oprogramowanie antywirusowe dla firm?

Obecnie na rynku dostępne jest bardzo rozbudowany antywirus dla biznesu, który zawiera wiele przydatnych funkcjonalności. Na jakie opcje powinniśmy zwrócić uwagę?

  • Skaner plików – pozwala na sprawdzenie, czy pliki przechowywane na lokalnym dysku lub serwerze nie są zainfekowane. Warto skanować nim również pendrive’y i karty pamięci, które podłączamy do komputera.
  • Monitoring przeglądarki – zabezpieczenie przed wykonaniem złośliwego kodu przez stronę internetową czy phishingiem to kwestie, nad którymi czuwa proces monitorujący naszą aktywność w internecie.
  • Zapora sieciowa – znana również pod nazwą „firewall” pozwala na ochronę naszych urządzeń, jak i całej sieci komputerowej przed atakami hakerów. Pozwala również ustalić, które aplikacje zainstalowane na komputerze mogą wysyłać dane do internetu albo je odbierać.
  • Ochrona prywatności – częstym zjawiskiem stosowanym przez dostawców wszelkiego rodzaju usług internetowych jest pozyskiwanie danych na temat naszej aktywności, w celu profilowania treści reklamowych. Stosowanie narzędzi ochronnych pozwala temu zapobiec.
  • Skanowanie poczty – zdecydowanie warto sprawdzić, czy antywirus posiada tę funkcjonalność, gdyż załączniki e-mail są często wykorzystywane do przesyłania złośliwego kodu.

Jeśli jesteś administratorem, to powinieneś również zwrócić uwagę na obecność odpowiednich narzędzi do konfiguracji oprogramowania. Istotne aspekty to także zabezpieczenie bankowości elektronicznej i płatności online.

Wybierz skuteczną ochronę przed atakiem, dzięki dobremu antywirusowi!

Wydajne i nowoczesne aplikacje ochronne dla firm, stanowią niezbędny element systemów informatycznych każdego przedsiębiorstwa. Chronią komputery stacjonarne, laptopy oraz dane przechowywane na serwerach przed złośliwym kodem, rootkitami i wieloma innymi zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Jednocześnie monitorują wykonywane przez nas transakcje płatnicze, dzięki czemu dane logowania do banku nie zostaną przejęte przez cyberprzestępców. Nie ulega wątpliwości, że antywirus zapewnia skuteczną ochronę przed atakiem.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.