Alkomat zintegrowany z telefonem czy wirtualny licznik promili?
0

Alkomat zintegrowany z telefonem czy wirtualny licznik promili?

0

Alkomat jest bardzo użytecznym urządzeniem pomiarowym, które może przydać się nie tylko dzień po zakrapianej imprezie, ale nawet jeszcze w czasie jej trwania. Z kolei wirtualny odpowiednik może okazać się pomocny przed rozpoczęciem zabawy. Który z nich jest bardziej funkcjonalny?

Alkomat zintegrowany z iPhonem

Alkomat do telefonu FlooMe jest zasilany za pomocą smartfona oraz zintegrowany z nim dzięki dedykowanej aplikacji, dostępnej także na system iOS. Elektrochemiczny sensor odpowiada za precyzyjny pomiar stężenia alkoholu we krwi, a wynik badania jest przesyłany na aplikację zainstalowaną na telefonie. Obsługa alkomatu jest banalnie prosta – wystarczy wpiąć urządzenie w gniazdo słuchawkowe jack oraz uruchomić aplikację.

Alkomat zintegrowany z telefonem może okazać się świetnym gadżetem, który zrobi furorę na każdej imprezie. Jeśli alkomat uzna, że stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu wykracza ponad normę, dedykowana aplikacja umożliwi nam połączenie się z najbliższą taksówką. Wynikami stężenia alkoholu we krwi oraz selfie z rezultatem pomiaru można podzielić się również na Facebooku.

Czym jest wirtualny alkomat?

Wirtualnyalkomat.pl jest internetową aplikacją, która umożliwia uzyskanie orientacyjnego wyniku stężenia alkoholu we krwi po spożyciu określonej ilości wskazanego przez nas danego rodzaju alkoholu. Licznik promili posługuje się matematycznym algorytmem, co jednoznacznie wiąże się z tym, iż nigdy nie będzie mógł zagwarantować prawidłowości wyniku. Rezultat badania może odbiegać od rzeczywistości, więc nie należy go traktować na równi z prawdziwym, profesjonalnym alkomatem.

Wirtualny alkomat przydaje się w szczególności jeszcze przed uroczystością na, której będziemy spożywać alkohol. Możliwość przewidzenia, po jakiej dawce danego alkoholu zaczniemy tracić pełną kontrolę nad sytuacją, jest bardzo ważne. Uwzględnienie płci, wagi, wzrostu i wieku pozwala również obliczyć szacunkowy czas potrzebny do pełnego wytrzeźwienia.

Alkomat zintegrowany z telefonem czy wirtualny licznik promili?

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *