Aktywacja iOS 5 bez wpisanego UDID do programu developerskiego

5

Jak donoszą nasi Czytelnicy, nasz artykuł o aktywacji iOS4 bez konta developerskiego sprawdza się całkiem dobrze w przypadku najnowszego dziecka Apple w wersji beta – iOS 5. Wystarczy użyć aktualnych narzędzi do wprowadzania urządzenia w tryb jailbreak, by cieszyć się sprawnym urządzeniem z nowym systemem, bez potrzeby zapisywania się do programu developerskiego.

Okazuje się, że wcale nie trzeba być w programie developerskim, by móc w pełni korzystać z najnowszego oprogramowania 5.0. Oprogramowanie wgramy przy użyciu iTunes, a aktywację uda nam się wykonać dzięki małemu zabiegowi, bez potrzeby rejestracji urządzenia w programie developerskim.

W pierwszej kolejności pobieramy oprogramowanie 5.0 BETA 1. Do jego wgrania musimy też zaktualizować nasze oprogramowanie iTunes 10.5. Po zainstalowaniu oprogramowania, wykonujemy jailbreak – można tego dokonać aplikacjami dostępnymi TUTAJ. Następnie pobieramy dla komputera oprogramowanie iPhone Browser. Po pobraniu i zainstalowaniu przechodzimy kolejno do folderu System/Library/CoreServices.

Skopiuj SystemVersion.plist na pulpit i otwórz go w notatniku/Wordpadzie i usuń linię <key>ReleaseType> /key> <string>Beta< /string>

Zapisz zmiany w pliku i nadpisz nim plik w telefonie przy użyciu iPhone Browser. Następnie zrestartuj swój telefon i podłącz go do iTunes. Telefon zostanie zaktywowany.

Uwaga! Tego sposobu nie testowałem osobiście. Wszystkie moje urządzenia są w programie developerskim i dlatego nie mam póki co możliwości sprawdzenia działania tej metody. Według komentarzy naszych Czytelników wszystko powinno działać prawidłowo!

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(5)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *