Home Newsy Aktualizacja iOS 8.0.1 wydana
Aktualizacja iOS 8.0.1 wydana
1

Aktualizacja iOS 8.0.1 wydana

1

Ikona

Jeszcze przed premierą oficjalnej wersji systemu iOS 8 do sieci trafiły doniesienia o poniekąd oczywistym fakcie, iż Apple testuje już aktualizację dla tego oprogramowania. Mówiło się wówczas, iż update oznaczony jako 8.0.1 skupi się głównie na eliminacji drobnych błędów jakie zazwyczaj towarzyszą systemom we wczesnej wersji.

Kilka chwil temu na serwerach kalifornijskiego przedsiębiorcy znalazł się patch, o który mowa we wstępie tego wpisu, choć ciężko przypisać mu pozytywne cechy. Aktualizacja bowiem mająca zgodnie z opisem naprawić między innymi problemy z wysyłaniem zdjęć i wideo z przeglądarki Safari, wyborem klawiatur zewnętrznych deweloperów, dostępem do zdjęć w niektórych aplikacjach, a także usunąć błędy nękające rodzinną chmurę w rezultacie okazała się produktem wadliwym i deprymującym Apple w oczach wielu użytkowników.

W kilka chwil po opublikowaniu iOS w wersji 8.0.1 właściciele najnowszych modeli iPhone’a zaczęli masowo uskarżać się na dość istotne z puntu widzenia funkcji telefonu nieścisłości. System nie daje bowiem dostępu do sieci komórkowych przez co wykonanie połączenia lub jego odebranie jest po prostu niemożliwe. Nie działa także czytnik linii papilarnych, a cała sytuacja obok wielu pytań rodzi również ogólne zażenowanie.

Apple rzekomo zablokowało już możliwość aktualizacji i skupiło się na szybkim odzyskaniu swojego honoru.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)