AirScreen – pstryczek w wysoko uniesiony nos Apple.

AirScreen – pstryczek w wysoko uniesiony nos Apple.

AirScreen – pstryczek w wysoko uniesiony nos Apple.

137
0

Według Apple mój samsung z 2017 roku jest na tyle starym urządzeniem, że nie powinien dostać ani aplikacji Apple TV ani opcji AirPlay. Dziś pokaże wam, jak obejść głupie limity narzucone przez tą firmę. Zapraszam! 

AirScreen – pstryczek w wysoko uniesiony nos Apple. 

Dokładnie tak. Aplikacja pozwala nam na połączenie się z naszym Android TV poprzez AirPlay. Co dzięki temu zyskujemy? Opowiem o tym zaraz, najpierw trochę marudzenia. Nie rozumiem polityki Apple, która zapewnia takie rzeczy tylko dla najnowszych urządzeń. Gdyby postawili na bycie firmą wspierającą nieco starsze urządzenia niż z bieżącego roku – wiele osób by mogło na tym skorzystać, a przecież i tak nie zarobią, bo jedyną firmą która zarobi na wymianie naszych telewizorów będzie samsung. Dziwne. Ale do tego nas Apple w ostatnich latach przyzwyczaiło, wiec nie ma się co dziwić.

Czym jest AirScreen?

Jest to bezpłatna aplikacja na android tv, która pozwala naszemu telewizorowi na udawanie AppleTV – dzięki czemu wyświetla się on na wszystkich naszych sprzętach jako dostępny ekran na który możemy łatwo strumieniować lustrzane odbicie z naszego iPada/iPhona/Maca. Wszystko bezprzewodowo i w dobrej jakości – chyba, że macie wolny internet. Wtedy trochę lipa, bo aplikacja do płynnego działania wymaga stabilnego i w miarę szybkiego łącza.

Co umożliwia nam AirScreen?

Przede wszystkim strumieniowanie naszego pulpitu na duży ekran – co daje mnóstwo możliwości. Oglądanie zdjęć z rodziną, pokazanie jakiegoś ważnego artykułu czy filmiku bez używania kabli HDMI no i najważniejsze – przy naprawdę dobrym łączu możemy bezprzewodowo oglądać filmy na dużym ekranie. To funkcja, której naprawdę mi brakuje, gdyż nie mam w domu na tyle długich kabli, żeby mieć osobno podłączonego maca. W dodatku wymagana jest przejściówka z USB C na HDMI, którą nie każdy z nas musi posiadać.

Bez dodatkowych aplikacji! 

Nie potrzebujecie instalować żadnych aplikacji na waszych smartfonach czy komputerach. To dlatego, że zadziałało AirPlay – czyli technologia zarezerwowana dla wybrańców Apple. Możecie się poczuć tak, jakbyście mieli AppleTV 😁

Z całego serca polecam wam tą aplikacje, nie dajcie się naciągnąć na wymianę telewizora czy odkupywanie drogich przystawek do smart TV od Apple. Kochane Apple – nie tędy droga! 😊🤬

Aplikacje pobierzecie za darmo ze sklepu Google Play na waszym telewizorze. Oczywiście za odpowiednią opłatą możecie wykupić opcję PRO – bez reklam, czy z dodatkowymi ustawieniami. Ja korzystałem (i korzystam) z wersji darmowej – która mi wystarcza i którą to właśnie wam polecam. Miłego oglądania zdjęć na dużym ekranie! 

AirScreen – pstryczek w wysoko uniesiony nos Apple.

(137)

Zalety Wady

Zalety

  • Wygoda
  • Płynność działania
  • Darmowa wersja
  • Działa nawet na starych urządzeniach
  • Brak dodatkowych aplikacji na iPadzie/iPhonie/Macu

Wady

  • Reklamy wyskakujące na szczęście bardzo rzadko
  • Wymagane jest szybkie łącze internetowe
  • Czasem się zatnie i trze zrestartować pogram
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/