AirPods, czyli prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od Apple. Dlaczego warto na nie postawić?

AirPods, czyli prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od Apple. Dlaczego warto na nie postawić?

0

AirPods, czyli prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od Apple. Dlaczego warto na nie postawić?

0

Kilka lat temu wielkim sukcesem firmy Apple okazało się wydanie na rynek prawdziwie bezprzewodowych słuchawek AirPods. Te niewielkie urządzenia, które bez kabla łączą się z iPhonem, zrobiły furorę wśród nowinek technologicznych. Aktualnie powstały już dwie wersje słuchawek AirPods oraz jedna wersja ulepszona AirPods Pro. Czy warto postawić na bezprzewodowe słuchawki Apple? Zobaczmy cechy charakterystyczne modelu AirPods 2.

Czym są słuchawki AirPods?

AirPods to bezprzewodowe słuchawki, zapewniające szereg różnych ciekawych właściwości. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że łączą się z iPhonem bezprzewodowo przez interfejs Bluetooth. Ich popularność oparta została między innymi na tym, iż zapewniają 5 godzin pracy, a ich czas ładowania przebiega bardzo szybko (5 minut ładowania – 1 godzina pracy), co jest dużym udogodnieniem, jeżeli chcemy szybko podładować słuchawki przed treningiem. Słuchawki mają także dodatkowe funkcje, takie jak:

  • podwójny mikrofon;
  • czujniki optyczne;
  • możliwość odbierania połączeń;
  • technologię Live Listen;
  • ładujące etui ze złączem lightning;
  • przyspieszeniomierz z wykrywaczem mowy.

Dobrze znane na rynku są modele AirPods oraz AirPods Pro (są to słuchawki dokanałowe z pewnymi ulepszeniami, np. są wodoodporne). Aktualnie w sprzedaży można znaleźć już także model AirPods2.

AirPods 2 – charakterystyka

Nowe AirPods 2 również wyposażone zostały w bezprzewodowe etui ładujące. Model ten charakteryzuje się wydłużonym czasem pracy.

Słuchawki AirPods wyróżnia to, iż można je podłączyć do urządzenia sterującego za pomocą jednego stuknięcia, po czym automatycznie startują, pozostając połączone z odtwarzaczem. Co ciekawe, słuchawki same „wyczuwają”, kiedy mamy je w uszach i przestają grać po ich wyciągnięciu.

Dzięki zastosowaniu specjalnego chipu Apple H1 słuchawki szybko i stabilnie łączą się bezprzewodowo, a przełączanie aktywnych urządzeń i odbieranie telefonów trwa 2 razy krócej. Poza tym zapewniają najwyższej jakości dźwięk, dzięki czemu w pełni można zanurzyć się w ukochanej muzyce.

Ładowanie słuchawek AirPods

Po pełnym naładowaniu słuchawki pozwalają na 5 godzin słuchania i 3 godziny rozmów. Do tego dochodzi możliwość bezprzewodowego ładowania w etui, które zawiera zapasy energii, co umożliwia ponad 24-godzinny czas słuchania.

Chcąc uzupełnić energię w słuchawkach, wystarczy włożyć je do bezprzewodowego etui i umieścić na podkładce ładującej. Warto wiedzieć, że etui pełni nie tylko rolę ładowarki, ale także chroni słuchawki przed uszkodzeniami, podczas przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Sklep z akcesoriami GSM Electrotrend oferuje szeroki wybór ciekawych modeli bezprzewodowych etui dla AirPods, które urozmaicą design urządzenia.

Słuchawki bezprzewodowe AirPods bardzo szybko zdobyły popularność na całym świecie. Świetnie nadają się bowiem zarówno do treningu, jak i rekreacyjnego słuchania muzyki czy rozmów. Technologia bezprzewodowa pozwala na swobodne poruszanie się bez plątających się wokół kabli. Nowa generacja AirPods 2 to ulepszony model, który już znalazł grono  zwolenników.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.