1

7 osób zatrzymanych za produkowanie klonów iPhone 3GS

1

15133zs940

Chińska Policja zatrzymała 7 osób, które działały w organizacji produkującej podrobione telefony iPhone. Apple już zapowiedziało, że domaga się wszelkich informacji na temat producentów podrobionego telefonu. My się przyznamy, że jesteśmy właścicielami jednego z tych urządzeń, które są niemal idealną kopią oryginalnego iPhone’a 3GS. Już wkrótce obszerny test tego urządzenia i porównanie względem oryginalnego telefonu firmy Apple.

Jak wiadomo, od jakiegoś czasu, Apple sprzedaje również swoje iPhone na terytorium Chin i producent wraz z odpowiednimi służbami mundurowymi starają się zatrzymać podrobione telefony iPhone, które oferowane są na czarnym rynku. Chińska policja przeprowadziła działania operacyjne w mieście Shenzhen, co doprowadziło do odkrycia organizacji produkującej klony, które miały być sprzedawane w cenie ok. 52 euro.

Policja aresztowała 7 osób na terenie firmy produkującej urządzenia, co pomogło w ujęciu kolejnych 28 osób zamieszanych w piracki proceder. Apple zapowiedziało wysłanie własnych ekspertów, którzy mają zbadać kto jest producentem części użytych w klonach urządzenia.

Poniżej mały przedsmak, przed obszerną fotorelacją przedstawiającą replikę iPhone’a 3GS.

DSC00424

DSC00425

DSC00427

DSC00429

DSC00431

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *