Home Newsy 7 aplikacji do fitnessu, których warto używać
7 aplikacji do fitnessu, których warto używać

7 aplikacji do fitnessu, których warto używać

0

Treningi nie odbywają się już wyłącznie na siłowniach i w przystosowanych do tego salach, ale także w domach. Obecnie każdy może ćwiczyć w swoim pokoju i cieszyć się z widocznych rezultatów. Trening w domu oznacza jednak, że nie można skorzystać z pomocy trenera. Rozwiązaniem tego problemu jest technologia i najnowsze aplikacje wspierające ćwiczenia fitness.

  1. 7-minutowe ćwiczenia

W czasie, gdy większość osób pracuje zdalnie, nawet krótka aktywność fizyczna pomoże zadbać o kręgosłup i mięśnie. Do ćwiczeń dobrze sprawdzi się aplikacja, która proponuje zestaw czynności trwających łącznie 7 minut. Cały program opiera się na modelu HICT. Jest to intensywny trening, skupiony przede wszystkim na poprawie kondycji. Do wyboru jest kilka zestawów składających się z 12 ćwiczeń. Każda aktywność trwa 30 sekund, po których następuje krótka, 10-sekundowa przerwa. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej. Jest łatwa w obsłudze, dlatego sprawdzi się dla każdego. Można ją zainstalować na telefonie lub tablecie, a o dobrym sprzęcie, który pomoże Ci ćwiczyć z aplikacją, przeczytasz między innymi na stronie https://radartechnologiczny.pl.

  1. Workout Trainer

Aplikacja Workout Trainer dobrze sprawdza się nie tylko podczas treningu w domu, ale można ją także wykorzystać na siłowni. Dostępna jest w wersji darmowej oraz w bardziej rozszerzonej opcji premium. W aplikacji można znaleźć wiele różnych ćwiczeń na poszczególne partie mięśni. Każda aktywność jest jasno wyjaśniona, a jej wykonanie wytłumaczone krok po kroku. Aplikacja nie jest dostępna w języku polskim, ale zdjęcia i filmy ułatwią przeprowadzenie każdego treningu.

  1. Fitnoteq

Fitnoteq to aplikacja, która pozwoli Ci skupić się na poszczególnych partiach ciała i wykonywać różnorodne treningi. Do wyboru są ćwiczenia na różnych poziomach zaawansowania z zakresu kardio, jogi, pilatesu czy dance. Wszystkie treningi są jasno przedstawione, każdą aktywność tłumaczą na filmach profesjonaliści. Dzięki temu masz pewność, że dobrze wykonujesz dane ćwiczenie. Aplikacja Fitnoteq umożliwia przesyłanie obrazu bezpośrednio na ekran telewizora.

  1. MyFitnessPal

Jest to dobra aplikacja dla osób, których głównym celem treningowym jest utrata wagi. MyFitnessPal przede wszystkim umożliwia przeliczanie kalorii, ponieważ daje dostęp do nieustannie aktualizowanej bazy danych. Znajdują się w niej informacje o składnikach analitycznych żywności — ile w danym produkcie jest białka, tłuszczu czy węglowodanów. W aplikacji można znaleźć także kilkaset różnych ćwiczeń, które wspomogą walkę z nadwagą.

  1. JEFIT

Aplikacja JEFIT Workout Exercise Trainer to dobre zastępstwo trenera personalnego. Jeśli nie ćwiczysz na siłowni pod nadzorem profesjonalisty, możesz spróbować treningów z programem JEFIT. W darmowej aplikacji znajduje się ponad 1000 ćwiczeń o różnych stopniach trudności. Każda aktywność jest dokładnie opisana, dzięki czemu można ją prawidłowo wykonać. W aplikacji można także stworzyć własny plan treningowy. Program zapisuje i śledzi postępy oraz tworzy odpowiednie statystyki.

  1. Ćwiczenia w Domu

Jeśli marzysz o smukłej sylwetce, przyda Ci się aplikacja, która umożliwi wykonywanie odpowiednich ćwiczeń w domu. Każda z aktywności skupia się na określonych partiach ciała. Można ćwiczyć zarówno brzuch i ramiona, jak i pośladki lub nogi. Możesz mieć pewność, że każdą czynność wykonasz prawidłowo, ponieważ treningi są dokładnie opisane, a do wielu z nich dołączony jest film instruktażowy. Po serii ćwiczeń następuje krótka przerwa. Podczas jednej sesji treningowej aplikacja sama zmienia kolejne aktywności i powiadamia o odpoczynku. Długość każdej przerwy można dowolnie zmieniać. Treningi trwają kilka minut i co jest zaletą dla wielu osób — nie wymagają użycia specjalistycznego sprzętu.

  1. Aerobiczna szóstka

Osoby, którym zależy na wzmocnieniu i wyrzeźbieniu mięśni brzucha, będą zadowolone z aplikacji skupiającej się przede wszystkim na tych partiach ciała. Aerobiczna szóstka to program, który tworzy odpowiedni harmonogram ćwiczeń. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej. Jej głównym zadaniem jest rozplanowanie treningów na poszczególne dni. W efekcie wiesz, jakie ćwiczenia wykonać i jak będzie wyglądać Twoja aktywność przez kolejny tydzień. Jest to duże ułatwienie dla osób trenujących w domu.