5 wyjątkowych zestawów klocków dla dorosłych

5 wyjątkowych zestawów klocków dla dorosłych

0
Kto raz pokochał zestawy LEGO, pokochał je na całe życie! Już dawno produkty tej kultowej marki przestały być traktowane jako zabawki wyłącznie dla dzieci. Dziś przedstawiamy pięć wyjątkowych zestawów klocków LEGO dla dorosłych. Doskonale sprawdzą się one w roli prezentu urodzinowego, z okazji świąt lub po prostu — bez okazji. W naszym zestawieniu znajdują się propozycje dla osób o różnych zainteresowaniach — od uprawy roślin aż po kosmiczne podróże. Zaczynamy!

Orchidea — 10311

Nie każdy ma rękę do kwiatów, to fakt. Nie jest to jednak powód, by nie mieć w domu pięknego storczyka! LEGO zestaw dla dorosłych Orchidea z serii Icons został zaprojektowany i wykonany z niezwykłą dbałością o najmniejszy detal. Spotkanie z nim stanowi satysfakcjonujące wyzwanie. W pudełku na złożenie czeka ponad 600 elementów i to od Ciebie zależeć będzie, jak uformujesz łodygi z kwiatami!

Twórcy Orchidei zadbali o to, by wyglądała ona bardzo realistycznie. Dlatego też model ma pięć dużych liści oraz dwa korzenie powietrzne. Elementy są ruchome, więc można je dowolnie układać. Ten zestaw LEGO dla dorosłych kryje jeszcze kilka smaczków. Bystre oko fana LEGO zauważy, że elementy kielicha storczyka i korzenie to nic innego jak tarcze minifigurek i ogony dinozaurów!

Złożona Orchidea ma ok. 39 cm wysokości i pięknie wyglądać będzie się na biurku albo półce w salonie.

Piramida Cheopsa — 21058

Klocki LEGO dla dorosłych kochających podróże? Oczywiście, czemu nie! Seria Architecture ukazuje spektakularne budynki i atrakcje turystyczne z całego świata. Przyszedł czas, by w naszym zestawieniu zademonstrować Piramidę Cheopsa, czyli liczący niemal 1500 elementów zestaw prezentujący jeden z cudów starożytności.

Budowanie Piramidy Cheopsa będzie inspirującą przygodą. Całość zaprojektowano w sposób pozwalający ukazać przekrój budowli z jej tajemniczymi tunelami i komorami. Te klocki LEGO dla dorosłych dają możliwość podniesienia pokrywy i odsłonięcia systemu prawdopodobnie służącego budowniczym do transportowania kamieni. A to nie koniec ciekawostek, bo dołączona instrukcja obfituje w informacje o tej niesamowitej budowli oraz o pracy konstruktorów LEGO nad tym projektem.

Ten zestaw LEGO dla dorosłych obrazuje najbliższy krajobraz wielkiej piramidy. Poza nią model przedstawia:

  • dwie mniejsze piramidy,
  • dwie świątynie grobowe,
  • posągi sfinksów,
  • wioskę robotników,
  • obelisk,
  • fragment Nilu z felukami.

Jest to wspaniały upominek dla tych, którzy marzą o podróży do Egiptu lub chętnie wracają wspomnieniami do wycieczki sprzed lat! Ukończony zestaw LEGO dla dorosłych ma ok. 20 cm wysokości, 35 cm szerokości i 32 cm głębokości. Doskonale nadaje się do eksponowania na konsoli lub biurku.

BMW M 1000 RR — 42130

Pora na prezent dla wielbicieli motoryzacji! Zestawy LEGO Creator to nie lada wyzwanie nawet dla wprawionych zawodników. Kto podejmie się złożenia modelu kultowego motocykla wyścigowego BMW M 1000 RR w skali 1:5? Realistyczne detale z ruchomymi elementami i stylowy wygląd sprawiają, że fani tych dwóch kółek czuć będą przyjemny dreszczyk nie tylko w trakcie układania klocków, ale także później — podczas wystawiania motoru na półce. Do zestawu dołączony jest stojak ekspozycyjny przedstawiający najistotniejsze dane techniczne pojazdu.

Co jeszcze czyni ten LEGO zestaw dla dorosłych tak wyjątkowym? To, że powstał w ścisłej współpracy z BMW oraz to, że sam proces składania przebiega tak jak proces produkcji maszyny w fabrykach! Ukończony motocykl ma ok. 27 cm wysokości, 45 cm długości i 17 cm szerokości (liczone bez podstawki).

Wahadłowiec Discovery NASA — 10283

Zestawy LEGO Creator teraz wzbogaca unikalny model wahadłowca Discovery. Jest to prawdziwy konstrukcyjny majstersztyk dla wszystkich, którzy interesują się kosmosem. Ponad 2300 klocków posłuży do zbudowania nie tylko wahadłowca, ale także teleskopu Hubble’a. Instrukcje w formie albumu pozwalają poznać wiele ciekawych informacji na temat samego projektu NASA. Dołączone podstawki dają wiele możliwości eksponowania miniatury.

Ten zestaw LEGO dla dorosłych zachwyca funkcjonalnościami. Ruchome elementy pozwalają m.in. otworzyć ładownię, w której mieści się teleskop Hubble’a, zajrzeć do kokpitu oraz wysunąć podwozie podczas wchodzenia w atmosferę. Wahadłowiec ma 21 cm wysokości oraz 54 cm długości.

Optimus Prime — 10302

Na koniec przeglądu prezentującego zestawy LEGO dla dorosłych — niepowtarzalny model przywódcy Autobotów z serii Transformers! Kilka ruchów wystarczy, aby zmienić go w ciężarówkę. Optimus Prime w trybie robota ma aż 35 cm wysokości. Dzięki dołączonej tabliczce ekspozycyjnej rewelacyjnie nadaje się do ustawienia na regale lub biurku.

Te klocki LEGO dla dorosłych wyposażone zostały w realistyczne akcesoria znane fanom Transformersów — m.in. blaster jonowy, Matrycę Przywództwa czy plecak odrzutowy. Sama zbroja Optimusa ma aż 19 punktów zgięcia! Spotkanie z tym zestawem gwarantuje wiele godzin kreatywnej rozrywki oraz okazję do przeniesienia się do świata ulubionej serii.

Gdy następnym razem będziesz szukać prezentu dla kogoś bliskiego lub postanowisz podarować sobie odrobinę radości, pamiętaj, że poza zestawami dla dzieci są też klocki LEGO dla dorosłych. Bogata oferta kultowej marki sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie — i zapalony hodowca kwiatów doniczkowych, i fan szybkiej jazdy, i miłośnik podróży.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *