Home Newsy 1 GB RAM na pokładzie iPhone?a 6
1 GB RAM na pokładzie iPhone?a 6
0

1 GB RAM na pokładzie iPhone?a 6

0


Ciężko uwierzyć w najnowsze informacje dotyczące nadchodzącego modelu iPhone’a, za których publikacją stoi chińska firma GeekBar. Na podstawie posiadanych schematów pamięci tego urządzenia, uzyskanych rzekomo od jednego z bezpośrednich podwykonawców Apple, azjatycki podmiot sugeruje, iż w następcy iPhone’a 5S znajdzie się pamięć operacyjna jedynie 1 GB
.

Warto zauważyć, iż taką specyfikacją mogą pochwalić się obecne modele jabłkowego smartfona, zaś konkurencja już od jakiegoś czasu podwaja wartość pamięci RAM i aktualnie w branży 2 GB stało się niejako standardem. Ciężko więc uwierzyć, iż firma z Cupertino miałaby zaimplementować w swój najnowszy produkt nieco przestarzałą już technologię, zważywszy choćby na wymagania hardwerowe jakie narzucać będzie większy, bardziej zasobożerny ekran.

Opublikowane schematy, których autentyczność jest mocno niejasna należy rozpatrywać raczej w kategorii ciekawostek niż wielce prawdopodobnych przecieków. Przy okazji publikacji znalazł się równocześnie inny schemat, tym razem prezentujący rozwiązania dotyczące komunikacji NFC, która zgodnie z treścią wielu plotek ma zostać w tym roku zaimplementowana w najnowszy smartfon.

Publikacja GeekBar tylko podgrzewa atmosferę przed nadchodzącą wielkimi krokami premierą iPhone’a 6. Mam jednak wrażenie, iż bez względu na to, które z doniesień okażą się prawdziwe, a które jedynie zwykłą mżonką iPhone 6 i tak okaże się po raz kolejny hitem sprzedażowym. Według nieoficjalnych informacji urządzenie ma zostać pokazane światu już 9 września.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)