Home Newsy Zmiana taktyki przy projekcie Titan
Zmiana taktyki przy projekcie Titan
0

Zmiana taktyki przy projekcie Titan

0

Co jakiś czas w sieci pojawiają się nowe informacje związane z projektem Titan dotyczącym prac nad stworzeniem autonomicznego pojazdu przez Apple. Niestety ostatnie informacje nie napawały optymizmem, ponieważ działania utknęły w martwym punkcie w związku z bliżej nieokreślonymi problemami.

Do załogi niedawno dołączył Bob Mansfield, były pracownik Apple, który przed odejściem na emeryturę zajmował stanowiska wysokiego szczebla. Jego powrót dotyczył właśnie przejęcia prac nad wspomnianym samochodem. Jak donosi The New York Times Apple w ostatnim czasie postanowiło całkowicie zmienić strategię prowadzonych działań.

Skutkiem takiego rozwiązania są masowe zwolnienia pracowników zatrudnionych przy projekcie. Są to osoby, które zajmowały się konkretnymi zadaniami jakie na tym etapie stały się zbędne. Jak tłumaczy zarząd Apple takie posunięcie było konieczne, by dokonać restartu przedsięwzięcia.

Ciekawostką jest jednak informacja jakoby Apple miało testować kilka różnych modeli swojego pojazdu wykorzystując do tego celu drogi niepubliczne. Rzecznik prasowy firmy jednak odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: The New York Times 

 

Zmiana taktyki przy projekcie Titan

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)