Home Artykuły Jak wyłączyć ograniczenie procesora w iPhone ze zużytą baterią?
Jak wyłączyć ograniczenie procesora w iPhone ze zużytą baterią?

Jak wyłączyć ograniczenie procesora w iPhone ze zużytą baterią?

0

Możecie czekać na aktualizację iOS, w której Apple ma pozwolić sterować ograniczeniem wydajności procesora w telefonach z już lekko wyeksploatowaną baterią. Możecie też funkcję tę odblokować w swoich urządzeniach już dziś, niż Apple oficjalnie ją doda. Wystarczy zastosować się do kilku naszych wskazówek, by uzyskać nowe funkcjonalności telefonu w tym magiczne uzdrowienie sprawności telefonu, bez konieczności wymiany baterii.

Ostatnimi czasy internet rozbrzmiał z nienawiści do Apple w momencie gdy firma przyznała się do celowego spowalniania urządzeń, których bateria nie jest pierwszej młodości. „Funkcja” ta istnieje w systemie od iOS 10.2.1 i od tamtego czasu iPhone 6, 6s, SE są ograniczane z powodu zużytej baterii, które się w nich znajdują.  Ta sama „funkcja” została wprowadzona w iOS 11.2 dla iPhone’a 7 i 7 Plus. Zdenerwowani klienci sprzętu z nadgryzionym jabłkiem wzięli sprawy w swoje ręce i  pozwali firmę na 999 miliardów dolarów.

Wymiana baterii w iPhone – dlaczego i kiedy trzeba wymienić baterię w iPhone?

Wszystkie te nieprzyjemne sytuacje dla Apple spowodowały danie klientom obietnicy w postaci obniżenia ceny wymiany baterii, oraz wprowadzenie w IOS 11.3 dokładnych danych i analiz na temat baterii i możliwość wyłączenia ograniczeń wydajnościowych.

Jest jednak pewien sposób na własnoręczne wyłączenie wspomnianych ograniczeń na wersjach  iOS 11 – 11.1.2. Cała operacja nie jest skomplikowana i z poniższym poradnikiem nie powinna sprawić nikomu problemów. Robicie to na własną odpowiedzialność.

Co należy zrobić krok po kroku:

  1. Posiadać urządzenie z IOS 11-11.1.2.
  2. Pobrać aplikację FilzaJailed za pomocą Safari ze strony: https://filza.org/download/
  3. Znajomość naszego modelu urządzenia, informację tą możemy uzyskać w aplikacji SystemGuard dostępną na AppStore.
  4. Po zainstalowaniu aplikacji należy udać się w ustawienia -> ogólne -> zarządzanie urządzeniami -> i zaufać omawianej aplikacji.
  5. Uruchamiamy aplikacje FilzaJailed i przechodzimy do System/Library/Watchdog/ThermalMonitor.bundle/[Twój model].bundle , W [Twój model] należy wpisać nazwę modelu uzyskaną z aplikacji SystemGuard.
  6. Otwieramy plik o nazwie „Info.plist”, klikamy na „Root”, aby uzyskać dostęp do większej ilości informacji i szukamy „contextualClampParams” po czym klikamy na „i”.
  7. Po wejściu w plik szukamy następujących linijek: „lowParamsSpeaker”, „lowParamsCPU” i „lowParamsGPU”. Po ich zlokalizowaniu usuwamy je z pliku „.plist”, oraz tworzymy jego kopię dla bezpieczeństwa.
  8. Zapisujemy plik i wykonujemy restart urządzenia.

Jak wyłączyć ograniczenie procesora w iPhone ze zużytą baterią?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarza technologiczny w serwisie Applemobile.pl