Przepotężny soundbar z subwooferem i dodatkowymi satelitami. Recenzja Polk MagniFi MAX SR

Przepotężny soundbar z subwooferem i dodatkowymi satelitami. Recenzja Polk MagniFi MAX SR

Przepotężny soundbar z subwooferem i dodatkowymi satelitami. Recenzja Polk MagniFi MAX SR

0

Od pewnego czasu soundbary są w moim kręgu zainteresowań, ponieważ szykuję się do kupna jednego z owych urządzeń. Po ostatnim teście Onkyo LS7200, do którego serdecznie was zapraszam, nie sądziłem, że jakikolwiek inny soundbar będzie w stanie mnie zaskoczyć i spowodować „motyle” w brzuchu. Technologią interesuję się odkąd pamiętam, ale nigdy nie słyszałem o firmie, której sprzęt teraz recenzuję. Soundbar marki Polk zmienił moje myślenie odnośnie stosunku cena-jakość. Omawiany dziś model to MagniFi MAX SR, który otrzymałem do testów od Horn.eu, któremu bardzo serdecznie. Zapraszam do lektury!

Polk MahniFi MAX SR to soundbar uniwersalny, ze względu na jego możliwości sprawdzające się zarówno w filmach, muzyce jak i sportach telewizyjnych. Zaprojektowano go z myślą o osiągnięciu dźwięku 5.1 za pomocą zastosowaniu tylnich satelit.

W przeciwieństwie do innych zestawów, Polk zmniejszył zapotrzebowanie na kable do minimum. Zarówno tylnie satelity jak i subwoofer łączą się z soundbarem bezprzewodowo i potrzebują jedynie zasilania. Wykonanie całego sprzętu stoi na najwyższym poziomie, wszystko jest stylistycznie ze sobą spójne, a na plus możemy zaliczyć możliwość zawieszenia satelit na ścianie. Najciekawszym i najbardziej wyróżniającym się z całego zestawu jest subwoofer, który pod względem designu będzie pasował do wielu pomieszczeń i wnętrz.

Dane techniczne

 • przetworniki: 4x 1×3″ (25 x 75 mm) głośniki pełnozakresowe, 2 x¾” (19 mm) głośniki wysokotonowe, 1″ (25 mm) głośnik centralny, 8″ (200 mm) bezprzewodowy subwoofer bezprzewodowy, 3″ głośnik w każdym SR1
 • wejścia: 3x wbudowane złącze 4K HDMI (zgodne z HDCP 2.2), 1x wyjście HDMI (ARC), wejście optyczne dla dźwięku telewizyjnego, AUX 3.5 mm, Bluetooth, Google Chromecast, Ethernet (RJ45) do przesyłania muzyki
 • pasmo przenoszenia: 35 Hz – 20 kHz
 • w zestawie: MagniFi MAX, bezprzewodowy subwoofer, 2x tylny głośnik bezprzewodowy Polk SR1, pilot zdalnego sterowania, 2x baterie AAA, zasilacz z kablem zasilającym, kabel zasilający subwoofera, 2m kabel HDMI, 1,8m kabel optyczny, kabel 1,8m 3,5mm AUX, 2x uchwyty do montażu ściennego (bez śrubek i łączników)
 • montaż ścienny: tak
 • Wymiary: Soundbar: 1093 mm x 53 mm x 96 mm x 96 mm, Sub: 308 mm x 369 mm x 372 mm, Surround: 199mm x 116mm x 103mm

Konfiguracja

Soundbar pod względem użytkowania jest banalnie prosty, co powoduje łatwe odnalezienie interesujących nas funkcji. Po podpięciu urządzenia do telewizora za pomocą kabla optycznego wszystko jest już tak naprawdę gotowe do używania. Ciekawym dodatkiem, co niestety nie u wszystkich producentów jest standardem, a mianowicie sterowanie soundbarem przy pomocy pilota od telewizora, dzięki czemu po włączeniu odbiornika, automatycznie Polk również się uruchamia i jest gotowy do pracy.

Na pilocie dostępnych mamy kilka trybów dźwięku –

 • movie
 • music
 • sport

Jak już wyżej wspominałem omawiany soundbar jest sprzętem uniwersalnym, ze względu właśnie na tryby, które po przełączeniu całkowicie zmieniają odbiór konkretnego, interesującego nas elementu. Polk MagniFi MAX SR świetnie sprawdzał się w muzyce, co w połączeniu z tylnimi satelitami robi kolosalne wrażenie otaczającego nas dźwięku – koncerty i kluby od dziś w naszym domu! Ciekawym i odmiennym trybem jest „sport”, który dodaję do dźwięku efekt 3D i echo, co podczas oglądania piłki nożnej dodaje fajne odczucie „przebywania na stadionie”.

Subwoofer

Sprzęt po wyjęciu z pudełka, jak i po podpięciu robi fantastyczne wrażenia stylistyczne – zaoblone kształty, nowoczesny designe. Liczy ponad 150 watów, co czyni go potężnym urządzeniem wytwarzającym niskie partie dźwięku. Podczas filmów jak i w muzyce, nie ma mowy o jakimkolwiek jego braku – jest go dużo, pełno i mocno, a czasem aż za dużo. Dobrze, że producent na pilocie zapewnił użytkownikowi możliwość jego regulacji, dzięki czemu możemy obniżyć, albo zwiększyć jego efektywność. Całą pracę wykonuje potężny 8 calowy głośnik niskotonowy.

Soundbar

Urządzenie napędza masa elektroniki, w tym cyfrowe technologie dźwięku surround SDA oraz dekodowania DTS i Dolby Digital, zapewniające potężniejszy i bardziej dynamiczny dźwięk niż tradycyjne soundbary. Ponadto, MagniFi MAX SR posiada również w technologię Voice Adjust™, która pozwala użytkownikom dostosować poziomy wokalu, zapewniając krystalicznie czyste i zrozumiałe dialogi. Cała konfiguracja odbywa się przy pomocy pilota, możemy bardziej uwydatnić dialogi, lub na przykład zwiększyć poziom basu. Wyposażony został w cztery głośniki pełnozakresowe 1″x 3″, dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 0,75″, jeden 1″ głośnik centralny. Stylistyka urządzenia może się podobać, zaoblone kształty i masywna, a zarazem smukła konstrukcja – design idealnie wpasował się w moje wnętrze.

Bezprzewodowe głośniki SR1

Całkiem spore i posiadające dużą moc satelity znalazły się w zestawie z soundbarem. Tak naprawdę, gdyby nie one, całość dźwięku  nie byłaby tak bogata i przestrzenna. Producent nie podaje ile owe satelity posiadają mocy, ale w moich testach wypadły rewelacyjnie, grają bardzo czysto nawet przy maksymalnej głośności. Można sterować zakresem ich głośności i balansem za pomocą pilota.

Zestaw do testów dostarczył Horn.eu

Przepotężny soundbar z subwooferem i dodatkowymi satelitami. Recenzja Polk MagniFi MAX SR

ZaletyWady

Zalety

 • uniwersalność urządzenia
 • jakość wykonania
 • fantastyczna jakość brzmienia, nie odbiegająca w żadnym stopniu droższym soundbarom
 • idealnie sprawdza się w muzyce, co niekoniecznie jest oczywiste w innych, konkurencyjnych soundbarach
 • łatwość obsługi i prosta instalacja
 • designe
 • potężny subwoofer
 • cena

Wady

 • miejscami za dużo basu