Jak podrasować funkcję „Nie przeszkadzać w systemie macOS

Jak podrasować funkcję „Nie przeszkadzać w systemie macOS

0

Funkcja „Nie przeszkadzać” została przez Apple wprowadzona do systemów operacyjnych stosunkowo niedawno, bo dwa lata temu. Stworzono ją z myślą by umożliwić użytkownikom jabłkowego oprogramowania produktywną pracę poprzez wyciszenie powiadomień. Zabieg ten ma zmaksymalizować skupienie na realizowaniu zadania, co jak pokazuje praktyka jest rozwiązaniem słusznym.

Niestety jak to bywa z systemami od Apple pewne udogodnienia w nich się znajdujące nie do końca są dopracowane w taki sposób jakby tego sobie życzył użytkownik. Dla przykładu w systemie macOS opcja „Nie przeszkadzać” wycisza powiadomienia, czyli nie wyświetla ich na ekranie komputera jednak czerwone znaczniki powiadomień w ikonach poszczególnych aplikacji znajdujących się w Docku nadal pozostają aktywne.

Nie muszę chyba pisać, że takie działanie wspomnianej funkcji niekorzystnie wpływa na produktywność, bowiem uwaga użytkownika skupiona na wykonaniu pracy zostaje zakłócona przez owe znaczniki informujące o nowych zdarzeniach w systemie. Na szczęście istnieje sposób na całkowite wyłączenie wszelkich rozpraszaczy.

Z pomocą przychodzi drobna aplikacja o nazwie Undisturbed autorstwa Arno Appenzellera. Program po zainstalowaniu zagnieżdża się w systemowym pasku menu, a jego zadaniem jest nie tylko wyciszenie powiadomień i komunikatów wyświetlanych na ekranie komputera ale również wspomnianych już znaczników na ikonach aplikacji. Program nie ingeruje w system, a jego aktywacja jest bardzo prosta. Aplikację włączamy z poziomu wspomnianego paska menu lub po opłaceniu pełnej wersji i wybraniu odpowiedniej opcji będzie on uruchamiany wraz z systemem. Nie zacznie jednak działać od razu. Do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze uruchomienie wbudowanej w platformę macOS funkcji „Nie przeszkadzać”.

Jak już wspomniałem Undisturbed jest w standardzie aplikacją darmową, choć ograniczoną funkcjonalnie. Po uiszczeniu opłaty 3,99 USD dostajemy dostęp do takich funkcji jak uruchamianie aplikacji na starcie systemu, bądź za pomocą skrótu klawiaturowego, a także dyskretnego wskaźnika powiadomień na pasku menu.

Źródło i zdjęcia: Beautiful Pixels

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *