Home Newsy Pewien absurd w iTunes
Pewien absurd w iTunes
1

Pewien absurd w iTunes

1

Czy można zarobić pieniądze i się nie narobić? Pewnie niejedna z osób zastanawiała się nad tym nie jeden raz w życiu szukając zajęcia pożądanego przez masy. Okazuje się, że ludzka kreatywność w polowaniu na okazje nie zna granic. W iTunes bowiem sprzedawany jest i to z powodzeniem 10 minutowy utwór kompletnie ogołocony z dźwięków.

Blisko 10 minut ciszy autorstwa Samir’a Mezrahi zatytułowane „A a a a a Very Good Song” znalazło się nawet w Top 50 iTunes Store i wciąż zdobywa popularność. Pozycja w rankingu wyprzedza nawet niektóre utwory znanych i cenionych wykonawców, a została wyceniona na 0,99 USD. „Twórca niczego” opublikował ten niecodzienny utwór z myślą o kierowcach, by dać im bezpieczny czas na przygotowanie pełnowartościowej playlisty w aucie, gdy ta przygotowana wcześniej zawiodła pod kątem trafności w gusta.

Nie jest to jednak jedyny taki przypadek. Swego czasu podobna sytuacja miała miejsce w serwisie Spotify, gdzie kilka lat temu pewna grupa opublikowała cały album, na który składały się utwory pozbawione dźwięków. Cicha płyta z tytułu opłat licencyjnych zarobiła dla pseudo wykonawców blisko 20 tysięcy dolarów. Po jakimś czasie została usunięta z bazy serwisu.

Źródło: iTunes

 

Pewien absurd w iTunes

Krzysztof Rozengarten

Jestem tu, bo lubię :-)

  • tobi kenobi

    Niestety w oprogramowaniu niektórych samochodów Do których można podłączyć iPoda/iPhone jest błąd. Od razu po podłączeniu telefonu włącza sie muzyka, tj pierwszy wg alfabetu utwór. Znienawidziłem przez to kilka piosenek na „A”.

    Sam zrobiłem sobie taki utwór, co chwilkę zajęło (ale niestety nie zarobiłem na tym).
    A tak klik i ściągnięte z iTunes.